Είχε... Άγιο Ζιρού για οκτώ λεπτά η Τσέλσι

Η Σάουθαμπτον το πάλεψε με την Άρσεναλ, το πάλεψε και με την Τσέλσι, αλλά προκοπή δεν είδε καθώς οι "Μπλε" με τον Ζιρού οδηγό πέτυχαν σπουδαία ανατροπή από 0-2 σε 3-2 και έφυγαν νικητές από το "Σεντ Μέρι" (VIDEO).

Οι "Άγιοι" της Σάουθαμπτον ζούσαν στον... παράδεισο μέχρι το 61' που ο Αντόνιο Κόντε αποφάσισε να αποσύρει τον Αλβάρο Μοράτα από τον αγωνιστικό χώρο και να περάσει τον Ολιβιέ Ζιρού.

Ο πίνακας του σκορ έγραφε 2-0 και οι γηπεδούχοι έδειχναν ικανοί να πετύχουν μία σπουδαία νίκη παραμονής κόντρα στους "Μπλε".

Από την πλευρά του, πάντως, ο Γάλλος επιθετικός των φιλοξενούμενων είχε άλλη άποψη και "χτύπησε" στο 70' για το 2-1, πέντε λεπτά αργότερα ο Αζάρ ισοφάρισε σε 2-2 και ο μεγάλος πρωταγωνιστής, Ολιβιέ Ζιρού με δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 78' διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Σε οκτώ λεπτά η Σάουθαμπτον είδε τον εφιάλτη με τα μάτια της και παραμένει έτσι στην 18η θέση της Πρέμιερ με 28 βαθμούς, φλερτάροντας έντονα με τον υποβιβασμό.