Πανηγυρισμός με... στιλ από τον Κόντε κόντρα στην Άρσεναλ!

Η Τσέλσι χρειάστηκε μόλις 13 λεπτά για να ανοίξει το σκορ στο λονδρέζικο ντέρμπι με την Άρσεναλ και ο Αντόνιο Κόντε έδωσε ρεσιτάλ με τον πανηγυρισμό του στον πάγκο (VIDEOS)!

© CHELSEA FC VIA GETTY IMAGES

Ο Μάρκος Αλόνσο άνοιξε το σκορ για την Τσέλσι κόντρα στην Άρσεναλ στο 13ο λεπτό με το τέταρτο φετινό γκολ του στην Premier League (δεν υπάρχει φέτος άλλος αμυντικός που να έχει σημειώσει περισσότερα γκολ στο αγγλικό πρωτάθλημα) και ο Αντόνιο Κόντε... ξέσπασε στη γραμμή του πλαγίου άουτ.

Ο Ιταλός τεχνικός, που είναι από τους πλέον εκδηλωτικούς προπονητές εντός γηπέδου και ζει με πάθος όλα τα ματς, είδε πρώτα τον Ντιέγκο Κόστα να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι και έπειτα τον Μάρκος Αλόνσο να βρίσκει δίχτυα για το 1-0, σε μία φάση που ο ίδιος έπαιρνε και αυτός... κεφαλιές μαζί με τους παίκτες του!