Διαιτητής για... γέλια και "αυτοκτονία" από Μ. Γιουνάιτεντ!

Αν και έπαιξε με παίκτη παραπάνω για ένα ημίχρονο και κέρδισε πέναλτι, η Μ. Γιουνάιτεντ έμεινε στο 1-1 με την Μπόρνμουθ, με τον αρνητικό πρωταγωνιστή στο "Old Trafford" να είναι ο διαιτητής (VIDEO).

Σκηνές χάους στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου στο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπόρνμουθ και μεγάλος αρνητικός πρωταγωνιστής ήταν ο διαιτητής Κέβιν Φρεντ, ο οποίος έχασε τη... μπάλα!

Και αυτό γιατί έγιναν τρία πολύ σκληρά μαρκαρίσματα, με τους Ιμπραχίμοβιτς και Μινγκ να βγάζουν προς τα έξω το κακό τους πρόσωπο αλλά τελικά να "την πληρώνει" άλλος παίκτης ελέω αβλεψίας του άρχοντα του αγώνα.

Η αρχή του κακού έγινε όταν ο Μινγκ έκανε φάουλ από πίσω στον Ιμπραχίμοβιτς για να ξεκινήσει η "βεντέτα" τους. Αμέσως μετά και ενώ ο Ιμπραχίμοβιτς ήταν στο έδαφος πήδηξε και τον χτύπησε με τις τάπες του παπουτσιού στο πρόσωπο ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Σουηδός "απάντησε" με μία μεγαλοπρεπή αγκωνιά στον αντίπαλό του.

Όλα αυτά με τις "ευλογίες" του διαιτητή που δεν είδε κάποια παράβαση και το μόνο που έκανε ήταν να αφήσει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με 10 παίκτες την Μπόρνμουθ, δείχνοντας δεύτερη κίτρινη στον Σέρμαν που απώθησε τον "Ίμπρα". Με τον διαιτητή να έχει ξεχάσει πως του είχε δώσει κίτρινη νωρίτερα...

Ούτε πάντως το γεγονός ότι έπαιξε για ένα ημίχρονο με παίκτη παραπάνω ούτε ότι κέρδισε πέναλτι επέτρεψε στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να πάρει το τρίποντο: η ηρωική Μπόρνμουθ άντεξε έχοντας σε φοβερή μέρα τον Μπόρουτς που έπιασε το πέναλτι του Ιμπραχίμοβιτς στο 72' και απέσπασε έναν πολύτιμο βαθμό που την κρατάει σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.