Η συγγνώμη του διαιτητή στον Μάρκο Σίλβα

Ο Μάρκο Σίλβα αποκάλυψε ότι ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ απολογήθηκε στο ημίχρονο του αγώνα με την Άρσεναλ, παραδεχόμενος πως ο Αλέξις Σάντσες σκόραρε με αντικανονικό τρόπο.

Μετά από δύο συνεχόμενα εντυπωσιακά αποτελέσματα κόντρα σε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (0-0 εκτός) και Λίβερπουλ (2-0 εντός) η Χαλ γνώρισε την ήττα στο "Emirates" απέναντι στην Άρσεναλ με 2-0, με τις "τίγρεις" όμως να έχουν παράπονα από τη διαιτησία καθώς στο πρώτο γκολ των "κανονιέρηδων" η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα αφού πρώτα χτύπησε ξεκάθαρα στο χέρι του Αλέξις Σάντσες.

Σε αυτό μάλιστα το γεγονός έκανε ειδική αναφορά ο Μάρκο Σίλβα, με τον πρώην τεχνικό του Ολυμπιακού να αποκαλύπτει πως ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ ζήτησε συγγνώμη από τους παίκτες της Χαλ κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας, παραδεχόμενος πως ο Χιλιανός στράικερ της Άρσεναλ είχε βρει όντως τη μπάλα με το χέρι.

"Αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία είναι το αποτέλεσμα. Κάναμε ένα καλό δεύτερο ημίχρονο. Είχαμε τον έλεγχο του αγώνα και δημιουργήσαμε προβλήματα στην Άρσεναλ.

© GETTY IMAGES

Ξεκίνησαν καλύτερα από εμάς το παιχνίδι και το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου τους βρήκε να έχουν σκοράρει με το χέρι.

Δεν αξίζαμε αυτό το αποτέλεσμα. Ο διαιτητής μας ζήτησε μάλιστα συγγνώμη στα αποδυτήρια που άφησε να μετρήσει το γκολ".