Τρένο: Πέρασε και από την Τσέλσι η Λίβερπουλ!

Η Λίβερπουλ απέδειξε ότι στα ντέρμπι βρίσκει τον τρόπο να παίζει πολύ καλά και να νικά. Η ομάδα του Γίργκεν Κλοπ επικράτησε 2-1 της Τσέλσι στο Λονδίνο με γκολ του Λόβρεν και του Χέντερσον (υπέροχο). Μείωσε απλά για την Τσέλσι ο Ντιέγκο Κόστα. Τρεις αλλαγές στο 83' ο Κόντε!

Ματσάρα στο "Stamford Bridge" με την Τσέλσι να μην ξεκινάει καλά. Για την ακρίβεια στο πρώτο ημίχρονο οι μπλε δεν υπήρχαν στον αγωνιστικό χώρο. Έτσι, η ομάδα του Κλοπ παίζοντας καταπληκτικά άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Λόβρεν, μετά τον... ύπνο της άμυνας του Κόντε. Τα χειρότερα ήρθαν στο 36ο λεπτό για την Τσέλσι, όταν ο Χέντερσον με "κεραυνό" έκανε δυο τα γκολ της Λίβερπουλ.

Κι εκεί που όλα έδειχναν πως θα είχαμε... ξεκούραστο διπλό, ο Ντιέγκο Κόστα μείωσε σε 1-2 στο 61ο λεπτό. Μάλιστα λίγα λεπτά αργότερα θα ισοφάριζε, αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο. Η Τσέλσι πίεσε μέχρι το τέλος, αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει. Ο Αντόνιο Κόντε προς το τέλος έκανε τρεις μαζεμένες αλλαγές και τα... άκουσε από την εξέδρα.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΤΣΕΛΣΙ: Κουρτουά, Ιβάνοβιτς, Κέιχιλ, Νταβίντ Λουίζ, Αθπιλικουέτα, Καντέ, Μάτιτς (Φάμπρεγας 83'), Ουίλιαν (Μόουζες 83'), Οσκάρ (Πέδρο 83'), Αζάρ, Ντιέγκο Κόστα.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Κλάιν, Λόβρεν, Μάτιπ, Μίλνερ, Χέντερσον, Βαϊνάλντουμ, Λαλάνα, Μανέ, Κουτίνιο (Λούκας 82'), Στάριτζ (Οριγκί 57').

Dejan Lovren Goal ~ Chelsea 0-1 Liverpool ~ 16... από rubin7190

Jordan Henderson Goal ~ Chelsea 0-2 Liverpool... από rubin7190

TO LIVE-CHAT

21:41
Καλησπέρα σε όλους και όλες. Σε περίπου 20 λεπτά έχουμε σέντρα στο παιχνίδι μας.
21:44
Έτσι κατεβαίνουν οι δυο ομάδες
21:47
Η Λίβερπουλ έχει πετύχει τα περισσότερα γκολ στην Premier League από τη μέρα που ήρθε ο Κλοπ!
21:50
Πολλά οβεράκια φέρνουν οι δυο ομάδες... Ειδικά το γκολ-γκολ μοιάζει καλό για στοίχημα.
21:52

21:54
Ο Ντιέγκο Κόστα έχει σκοράρει τέσσερα γκολ σε οκτώ σουτ προς την εστία μέχρι στιγμής. Τον λες και αρκετά εύστοχο.
21:59
Δεύτερο ντεμπούτο για τον Νταβίντ Λουίζ με την φανέλα της Τσέλσι
22:01
Ξεκίνησε η ματσάρα! Για να δούμε.
22:02
Φορτσάτη η Λίβερπουλ στο ξεκίνημα για να δούμε αν θα σκοράρει πρώτη.
22:04
Με το "καλημέρα" η Λίβερπουλ έφτασε κοντά στο γκολ. Ο Στάριτζ σούταρε από το ύψος της περιοχής, όμως ο Κουρτουά τον σταμάτησε. Έστω και με διπλή προσπάθεια στο 2ο λεπτό
22:07
Της πάει η Παρασκευή της Λίβερπουλ, αφού συνήθως κερδίζει τα παιχνίδια.
22:08
Τέτοιο πάθος θέλουμε και απόψε
22:09
Ο Ιβάνοβιτς πάτησε... ύπουλα τον Λαλάνα και θα μπορούσε να δει καρτούλα. Φθηνά την γλύτωσε.
22:13
Την ίδια ώρα η Παρί κάνει πάρτι απέναντι στην Καέν. Στο 2-0 με δυο γκολ του Καβάνι.
22:15
Δεν υπάρχει μεγάλη φάση ακόμα στο παιχνίδι με την Λίβερπουλ να έχει τον έλεγχο. Άντε να δούμε πότε θα χάσει τα γυαλιά του ο Κλοπ!
22:18
ΓΚΟΛ (17'): Ο Λόβρεν κάνει το 1-0 για την Λίβερπουλ! Κοιμήθηκε η άμυνα της Τσέλσι.
22:19
Όλοι πίστεψαν πως είναι οφσάιντ ο Λόβρεν, αφού οι αμυντικοί της Τσέλσι έμειναν ακίνητοι!
22:20
Να και το γκολάκι του Κροάτη
22:23
Το γκολ και από άλλη κάμερα
22:23
Ο Νταβίντ Λουίζ συγκρούστηκε με αντίπαλο και πρέπει να χτύπησε σοβαρά τη μύτη του! Έχει ματώσει ο Βραζιλιάνος.
22:25
Ο τραυματισμός του Βραζιλιάνου
22:26
Σαν μικρό παιδί κοπανιέται στον πάγκο του ο Κλοπ!
22:27
Δεν υπάρχει Τσέλσι στα πρώτα λεπτά. Απογοητευτική η ομάδα του Κόντε μέχρι στιγμής τουλάχιστον.
22:29
Χατ-τρικ ο Καβάνι μέσα σε 24 λεπτά στο ματς της Καέν με την Παρί Σεν Ζερμέν! Τα έχασε μαζεμένα βέβαια απέναντι στην Άρσεναλ #Καβανιδενξεχνω
22:30
Alexis : Η Liverpool είρθε ανανεωμένοι φέτος. Αντιθέτως με πέρυσι, ξανα σχηματίζετε αντάξια ομάδα. Εσύ πιστεύεις οτι ήταν offside ο Λόβρεν;
22:30
Φίλε μου δεν φαίνεται να υπάρχει οφσάιντ στη φάση. Ήρθε έξυπνα από πίσω.
22:31
Φώτης: : Βλέπεις την Λίβερπουλ να διεκδικεί το πρωτάθλημα με αξιώσεις ή θα βγει νωρίς εκτός διεκδίκησης τίτλου;
22:31
Είναι νωρίς ακόμα. Αν φύγει με το διπλό απόψε θα πάρει και ψυχολογία. Θέλει μεγάλη προσπάθεια ειδικότερα αν έχεις χρόνο να πάρεις ένα πρωτάθλημα.
22:32
Να και το τρίτο γκολ του Καβάνι που λέγαμε νωρίτερα
22:34
Πληρώνει καλά να πετύχει ένα ακόμα γκολ η Λίβερπουλ στο παιχνίδι. Πίσω... μπάζει η Τσέλσι.
22:34
Μία φάση στο 33' έκανε η Τσέλσι και είναι οφσάιντ ο Νταβίντ Λουίζ!
22:35
Μαντέψτε ποιος έβαλε πάλι γκολ....
22:35
Παναγιώτης: : Η Λίβερπουλ πρέπει να αποκτήσει σταθερότητα.Εσύ πιστεύεις πως η Λίβερπουλ μπορεί φέτος να γίνει σοβαρή ομάδα ή θα αρχίσει πάλι τις απρόβλεπτες γκέλες;
22:36
Αυτό είναι το θέμα φίλε μου, η σταθερότητα. Ακόμα και να την αποκτήσει πρέπει να ξεπεράσει την καταπληκτική Μάντσεστερ Σίτι. Πιστεύω θα το πάρει περίπατο η Σίτι. Έχει όλα τα υλικά στην ίδια κατσαρόλα.
22:37
Γκολ (36'): Τι λέγαμε πριν; Πλήρωνε και καλά ένα δεύτερο γκολ για την Λίβερπουλ! Ο Χέντερσον πέτυχε γ-κ-ο-λ-α-ρ-α!
22:39
Η Τσέλσι ξυπνάει συνήθως στο δεύτερο ημίχρονο και ο Ντιέγκο Κόστα σκοράρει μετά το 75' πολλά γκολ. Το κρατάμε για τη συνέχεια.
22:39
Παναγιώτης: : Δε συμφωνώ πως θα το πάρει περίπατο η Σίτι.Το αγγλικό πρωτάθλημα είναι ανταγωνιστικό και πιστεύω πως ο τίτλος θα κριθεί τις τελευταίες αγωνιστικές.
22:43
Παναγιώτης: : Φανταστικό γκολ του Χέντερσον.Σε ευχαριστώ για την πολύ καλή σου αντιμετώπιση.
22:43
Στέλνε εσύ να μπαίνουν γκολάρες.
22:44
Adrianos : Τι έβαλε Χριστε μου!!!!!LOLL και εγώ πιστεύω η Σιτι θα το παρει....ο Αγκουερο έχει πάρει φωτια... νομίζω ότι οι πολίτες προσαρμόστηκαν γρήγορα στο νέο στυλ παιχνιδιού (του Γκουαρδιολα)
22:45
Κι εγώ αυτό πιστεύω φίλε. Ο Αγκουέρο θα κάνει την καλύτερη σεζόν της καριέρας του. Ο Γκουαρδιόλα θα δουλέψει το κορμί του όπως έκανε και με τον Μέσι.
22:46
Κίτρινη κάρτα στον Οσκάρ λίγο πριν το ημίχρονο. Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.
22:47
Τραγικό... Θέλει 20 δεύτερο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και οι παίκτες της Τσέλσι κάνουν πασούλες στην άμυνα. Δεν τον βλέπω καλά τον Κόντε.
22:47
Τέλος στο πρώτο μέρος.
22:48
ΣΟΚ: Πέρασαν δέκα λεπτά και δεν έχει σκοράρει ακόμα ο Καβάνι.
22:49
Την ίδια ώρα έχουμε και Σαρλερουά - Μέχελεν ή αλλιώς Κολοβός - Νίνης. Κανείς δεν ξεκίνησε βασικός :p
22:50
Παναγιώτης: : Εγώ είμαι ο φίλαθλος της Λίβερπουλ.Συγγνώμη αλλά θέλω να σου κάνω μια τελευταία ερώτηση.Ποια είναι η γνώμη σου για τον φετινό Πανιώνιο;Στο λέω επειδή τον υποστηρίζει ένα πολύ καλό φιλαράκι μου.
22:51
Από τη μέση και μπροστά υπάρχει ποιότητα. Προσωπικά πιστεύω πως ο Μπεν φέτος θα δείξει την κλάση του. Αν δεν πάθαινε την ρήξη χιαστών θα έπαιζε στον Ολυμπιακό τώρα. Ο Μιλόγεβιτς θα τον φέρει σε ρόλο δεκαριού σιγά-σιγά.
22:57
Παιδιά, δείτε ΕΔΩ και τα τέσσερα γκολ του Καβάνι σε ένα ημίχρονο.
22:57
Adrianos : Επίσης ο Ντε Μπρόινε παίζει τρομερά...Άμα γυρίσει και ο Κομπανι τοτε ούτε γκολ θα τρωει...Όλα τεργιαξαν τέλεια!Ακόμα αποτυχία θα ειναι αμα η Τσέλσι δεν πάρει το πρωτάθλημα ή κάποιο κύπελλο επειδη έχει το πλεονέκτημα ότι δεν είναι Ευρωπη!
22:58
Είναι νωρίς ακόμα. Η Τσέλσι πάντως δεν δείχνει σε καλή κατάσταση, δεν την πιστεύω καθόλου.

23:04
Η είδηση είναι πως ο Κλοπ δεν έχει χάσει ακόμα τα γυαλιά του! Συνήθως του πέφτουν με κάθε γκολ.
23:05
Ο Ιβάνοβιτς έχει γλυτώσει την κάρτα σε 2-3 περιπτώσεις.
23:06
Πάνω που μπήκε ο Κολοβός στο ματς της Σαρλερουά με την Μέχελεν, η ομάδα του έμεινε με δέκα παίκτες.
23:07
Ο φίλος που μίλησε για ισοπαλία να ξέρει πως ένα ματς ξεκίνησε με 0-2 σκορ και έχει γίνει ήδη 2-2. Είναι το Γρανάδα - Μπέτις (βρίσκεται στο 68').
23:08
Ο Πέδρο σε λίγο στο παιχνίδι για την Τσέλσι. Παραπονιάρης ο Ισπανός...
23:09
Ο Αζάρ είναι απογοητευτικός απόψε. Ούτε μία προσπάθεια της προκοπής.
23:10
100% ευστοχία στις πάσες ο Μάτιπ!
23:11
Ο Μανέ έπεσε πάνω σε ένα ball boy πριν από λίγο.
23:13
Και πέμπτο γκολ η Παρί! Όχι, δεν το έβαλε ο Καβάνι που έχει βγει αλλαγή. Ο Λούκας Μόουρα το πέτυχε.
23:13
Αδριανός : Εμένα από τους παίχτες της Λιβερπουλ μου αρέσει ο Κουτινιο...πως παίζει φετος;;
23:13
Από τα δικά του πόδια ξεκίνησε το πρώτο γκολ της Λίβερπουλ.
23:14
Βγαίνει ο Στάριτζ και μπαίνει στο γήπεδο ο Οριγκί για την Λιβερπουλ.
23:15
Φτάσαμε στο 60ο λεπτό στο παιχνίδι μας.
23:16
Silver Alert: Αναζητείται φάση για την Τσέλσι!
23:18
Γκολ (61'): Τι είπαμε πριν; Ο Ντιέγκο Κόστα μείωσε σε 1-2! Αφού το έχει ο άνθρωπος!
23:19
Για να δούμε θα δείξει ψυχραιμία η Λίβερπουλ ή θα πάρει το διπλό.
23:19
Βασίλης Αγρίνιο : Ο κοντε μάλλον δεν ξέρει καλα αγγλικά οποτε το μόνο που μπορεί να κάνει ειναι 25 μεταγραφές Ιταλών παικτών μετά θα πετάει η Τσέλσι
23:19
Κάτσε να δούμε τι θα γίνει μέχρι το τέλος. Έχει ψωμί το παιχνίδι στο 63' είμαστε ακόμα.
23:21
Να και το γκολάκι της Τσέλσι
23:22
Άγγιξε το 2-2 η Τσέλσι με τον Ντιέγκο Κόστα! Τυχερή η Λίβερπουλ στα τελευταία λεπτά.
23:23
Ανδρεάς : Ο Μουρνινιο το σκουπιδαριο που κατεστρεψε τη Τσελσι περσι και εφαγε παικταραδες (πχ Τσεχ) οτι εκανε εκανε. να μου το θυμηθείτε ότι σε μια 5ετία θα χαθεί αυτός
23:23
Και να χαθεί τα έχει πάρει όλα, οπότε...
23:25
Φαουλάκι σε καλό σημείο για την Λίβερπουλ. Για να δούμε...
23:26
Συμπληρώσαμε 70 λεπτά αγώνα. Τα πάντα είναι ανοικτά.
23:30
Έχει άλλο ένα γκολ ο Ντιέγκο Κόστα; Το συνηθίζει στα τελευταία λεπτά...
23:30
Κωστας : Τώρα που είπατε Μουρίνιο , αυτός ο πογκμπα ξέρουμε που παίζει ; Γιατί στην μαν γίουν δε παίζει σίγουρα .....
23:31
Κάτι άκουσα για Παντζιτζιφιακό, αλλά μην το παίρνεις στα σίγουρα.
23:32
Ένα τέταρτο ακόμα χωρίς καθυστερήσεις. Προσπαθεί να ισοφαρίσει η Τσέλσι.
23:33
Τα 72 από τα 74 γκολ του Ντιέγκο Κόστα στο πρωτάθλημα είναι μέσα από το "κουτί".
23:34
Ο Νταβίντ Λουίζ έκανε ανόητο χέρι, αλλά δεν δόθηκε τίποτα!
23:34
Κωστας : Παντζιτζιφιακος ναι ρε φίλε !! Ξεχνούσα ένα τζι και δεν το βγάζε το wiki !!!
23:34
Είμαστε λίγοι και καλοί!
23:35
Αναστάσιος: : Φίλε τι ομάδα υποστηρίζεις; Ελπίζω να είσαι Ολυμπιακός και Ρεάλ Μαδρίτης.
23:35
Ολυμπιακός στο ποδόσφαιρο και Παναθηναϊκός στο μπάσκετ. Για τον Τσουκαλά μην με ρωτήσεις μόνο.
23:37
Πιέζει πολύ η Τσέλσι, αλλά η Λίβερπουλ στην κόντρα είναι επικίνδυνη. Έχει ένα γκολ ακόμα το ματσάκι και πληρώνει επίσης καλά.
23:38
Τεράστια ευκαιρία για την Λίβερπουλ! Ο Ορίγκι πήρε μία τρομερή κεφαλιά, με τον Κουρτουά να βγάζει σε κόρνερ!
23:39
Τρεις αλλαγές μαζεμένες ετοιμάζει ο Κόντε! Ούτε ο Αλέφαντος τέτοια πράγματα παιδιά. Και ας του βγει.
23:39
Φτάσαμε στο 83ο λεπτό.
23:41
Πέδρο, Μόουζες και Φάμπρεγας στον αγωνιστικό χώρο!
23:43
Σπαταλούν ευκαιρίες οι δυο ομάδες. Να δούμε αν και ποιος θα την πληρώσει. Τέσσερα λεπτά ακόμα.
23:45
Φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Λίβερπουλ! Και κάρτα στον Λούκας!
23:46
Ελένη: : Είναι όντως καλύτερη η Λίβερπουλ ή έχει την τύχη με το μέρος της;
23:46
Δεν θα το έλεγα για τύχη. Είναι καλή απόψε, απλά πιέζει η Τσέλσι στα τελευταία λεπτά.