Ο Χολέμπας σκόραρε και έδωσε τον βαθμό στη Γουότφορντ

Άνοιξε λογαριασμό στην Premier League ο Χοσέ Χολέμπας και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στη Γουότφορντ κόντρα στην Έβερτον.

Χολέμπας-Γουότφορντ

Ο Χοσέ Χολέμπας βρέθηκε ξανά στο βασικό σχήμα της Γουότφορντ μετά από περίπου έναν μήνα και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας 1-1 στην ομάδα του κόντρα στην Έβερτον με το γκολ που σημείωσε στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου.

Ο Έλληνας αριστερός μπακ έπιασε κεφαλιά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων από πολύ πλάγια θέση και με τη βοήθεια κόντρας στον Σίμους Κόουλμαν, σημείωσε το "παρθενικό" τέρμα του στην Αγγλία.

Τα "ζαχαρωτά" είχαν ανοίξει το σκορ δύο λεπτά νωρίτερα και εν τέλει καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να βρει άλλο γκολ, με συνέπεια να παραμείνουν στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα με έναν βαθμό διαφορά.