Η νύχτα που δεν θα ξεχάσει ο Λούκας Πέρεθ

Ο Λούκας Πέρεθ σκόραρε μέσα σε 11 λεπτά τα δύο πρώτα του γκολ με την Άρσεναλ στο 4-0 επί της Νότιγχαμ Φόρεστ και οδήγησε την ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ στον 4ο γύρο του League Cup (videos).

© GETTY IMAGES

Ο Αρσέν Βενγκέρ ξεκίνησε τον Λούκας Πέρεθ στην 11άδα της Άρσεναλ στον εκτός έδρας αγώνα με την Νότιχαμ Φόρεστ για τον 3ο γύρο του League Cup και ο Ισπανός μεσοεπιθετικός τον δικαίωσε 100%.

Ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ έκανε το 2-0 για τους "κανονιέρηδες" στο 60' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των Λονδρέζων, ενώ έντεκα λεπτά αργότερα βρήκε και πάλι δίχτυα, γράφοντας το 3-0 με υπέροχη σόλο ενέργεια.

Με τα δύο αυτά γκολ ο Λούκας "καθάρισε" ουσιαστικά την υπόθεση πρόκριση στον 4ο γύρο του League Cup για την ομάδα του (είχε ανοίξει το σκορ ο Τζάκα στο πρώτο μέρος), με το τελικό 4-0 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις από τον Τσάμπερλεϊν.