Νίκη ανατροπή για τη Γιουβέντους, εύκολα Ρεάλ και Παρί, ήττα για Γιουνάιτεντ

ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΝΙΚΗ! Η Γιουβέντους βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά το γύρισε και έφυγε νικήτρια από την έδρα της Μάντσεστερ Σίτι. Έχασε η Γιουνάιτεντ, νίκη για τη Μπενφίκα με γκολ του Μήτρογλου. Εύκολα Ρεάλ και Παρί Σεν Ζερμέν. Δείτε τα γκολ του Champions League.

20:58
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι! Η ημέρα που όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι περίμεναν έφτασε. Το Champions League κάνει σέντρα.
20:59
Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την εξέλιξη των οκτώ πρώτων αναμετρήσεων των ομίλων Α, Β, Γ και Δ.
20:59
Από τα ματς της ημέρας φυσικά ξεχωρίζει το Μάντσεστερ Σίτι - Γιουβέντους!
21:00
Αύριο Τετάρτη ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Μπάγερν Μονάχου στο Καραϊσκάκης.
21:01
Στο κλίμα οι Χεσέ και Μαρσέλο. Η Ρεάλ αντιμετωπίζει την Σαχτάρ Ντόνετσκ.
21:13
Το σημερινό μενού...
21:22
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων...
21:22
Με βασικό τον Μήτρογλου η Μπενφίκα:

Μπενφίκα: Σέζαρ, Λουιζάο, Ελιζέου, Ζαρντέλ, Σεμέδο, Σάμαρης, Γκαϊτάν, Μήτρογλου, Ζόνας, Γουέδες, Ταλίσκα

Αστάνα: Ερίκ, Ανίσιτς, Ίλιτς, Ποστνίκοφ, Σόμκο, Μαξίμοβιτς, Ζούκοφ, Κεδεβοάμα, Κάνιας, Τζολτσίγεφ, Καμπανάγκα
21:23
Παρί: Τραπ, Τιάγκο Σίλβα, Μάξουελ, Φαν ντερ Βιλ, Νταβίντ Λουίς, Βεράτι, Τιάγκο Μότα, Ντι Μαρία, Ματουϊντί, Καβάνι, Ιμπραχίμοβιτς

Μάλμε: Βίλαντ, Τίνερχολμ, Γιοτούν, Μπένγκτσον, Άρνασον, Καρβάλιο, Λεβίκι, Αντού, Ρόσενμπεργκ, Μπέργκετ, Τζούρτζιτς
21:23
Με Ντε Χέα και Μαρσιάλ η Γιουνάιτεντ:

Αϊντχόφεν: Ζοέτ, Μορένο, Αρίας, Μπρούμα, Μπρένετ, Χέντριξ, Πρόπερ, Γκουαρδάδο, Ντε Γιονγκ, Ναρσίνγκ, Λεστιέν

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Σμόλινγκ, Σο, Νταρμιάν, Μάτα, Μπλιντ, Γιανγκ, Ερέρα, Σβαϊνστάιγκερ, Ντεπάι, Μαρσιάλ
21:29
Γαλατάσαραϊ: Μουσλέρα, Μπαλτά, Κάρλο, Καγιά, Σαριόγλου, Ντεναγέρ, Ινάν, Σνάιντερ, Κόλακ, Ποντόλσκι, Γιλμάζ

Ατλέτικο: Όμπλακ, Χουανφράν, Γοδίν, Χιμένες, Σικέιρα, Τιάγκο, Κόκε, Σαούλ, Βιέτο, Γκριεζμάν, Μαρτίνες
21:31
Σεβίλλη: Ρίκο, Κόκε, Αντρεόλι, Κολοτζιέτζακ, Τρεμουλινάς, Κρισόβιακ, Ενζοζί, Ρέγες, Μπανέγκα, Βιτόλο, Γκαμεϊρό

Γκλάντμπαχ: Ζόμερ, Βεντ, Γιάντσκε, Μπρόουερς, Κορμπ, Στιντλ, Νόρτβεϊτ, Τραορέ, Χαν, Ράφαελ, Αζάρ Τ.
21:32
Ρεάλ: Νάβας, Βαράν, Ράμος, Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Κρόος, Μπέιλ, Μόντριτς, Ίσκο, Ρονάλντο, Μπενζεμά

Σαχτάρ: Πιατόφ, Κούτσερ, Σρνα, Ρακίτσκι, Ασεβέδο, Στεπανένκο, Φρεντ, Μάρλος, Τάισον, Τεϊξέιρα, Γκλάντκι
21:33
Βόλφσμπουργκ: Μπενάλιο, Ντάντε, Νάλντο, Ροντρίγκες, Καλιγκιούρι, Ντράξλερ, Τρασχ, Σίρλε, Λουίς Γκουστάβο, Κρούζε, Ντοστ

ΤΣΣΚΑ: Ακινφέεβ, Φερνάντες, Ιγκνασέβιτς, Μπερεζούτσκι Β., Σενίκοφ, Βέρνμπλουμ, Τόσιτς, Τζαγκόεφ, Νάτχο, Μούσα

21:33
Και φυσικά το μεγάλο ματς της βραδιάς:

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Κομπανί, Στέρλινγκ, Νασρί, Κολάροφ, Μπονί, Μανγκαλά, Σίλβα, Φερναντίνιο, Τουρέ

Γιουβέντους: Μπουφόν, Κιελίνι, Μοράτα, Πογκμπά, Ερνάνες, Κουαδράδο, Μάντζουκιτς, Μπονούτσι, Λιχτστάινερ, Στουράρο, Εβρά
21:44
Ο ύμνος του Champions League στα γήπεδα!
21:45
Όλα πλέον είναι έτοιμα για τη σέντρα, οι ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στα ευρωπαϊκά γήπεδα! Θυμίζουμε ότι έχουμε και... ελληνικό ενδιαφέρον μιας και ο Κώστας Μήτρογλου και ο Ανδρέας Σάμαρης παίζουν βασικοί στο ματς της Μπενφίκα με την Αστάνα.
21:46
Σέντρα στα γήπεδα!
21:48
Τρομερό κορεό από τους φίλους της Γαλατάσαραϊ στο ματς κόντρα στην Ατλέτικο
21:49
3' Σίτι-Γιουβέντους: Πρώτη μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Κιελίνι προλαβαίνει τον Σίλβα πριν αυτός σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.
21:51
4' Παρί-Μάλμε: ΓΚΟΛ! Ο Ντι Μαρία πετυχαίνει το πρώτο γκολ της βραδιάς. Μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Βεράτι, ο Αργεντινός μπήκε στην περιοχή και από πλάγια θέση άνοιξε το σκορ.
21:53
Απολαύστε το πρώτο γκολ της σεζόν στο Champions League
21:55
Οι παίκτες που σκόραραν τα πρώτα γκολ του Champions League τα προηγούμενα χρόνια...
21:59
12' Ρεάλ-Σαχτάρ: Απίστευτη χαμένη ευκαιρία από τον Μπενζεμά! Ο Ρονάλντο του έδωσε μπαλιά πάρε βάλε, αυτός πέρασε τον αντίπαλο κίπερ, όμως έστειλε τη μπάλα άουτ.
22:03
18' Γαλατάσαραϊ-Ατλέικο: ΓΚΟΛ! Ο Γκριεζμάν ανοίγει το σκορ στηνΤουρκία!
22:05
18' Αϊντχόφεν-Γιουνάιτεντ: Ο Λουκ Σο είναι πεσμένος στο χορτάρι και έχει τραυματιστεί σοβαρά! Ο Ρόχο θα μπει στη θέση του.
22:08
Προσοχή! Σκληρή εικόνα. Ο σοβαρός τραυματισμός του Λουκ Σο στο ματς με την Αϊντχόφεν.
22:10
Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο στα γήπεδα. Δύο γκολ ο απολογισμός μέχρι στιγμής.
22:11
25' Γαλατάσαραϊ-Ατλέικο: ΓΚΟΛ! Η Ατλέτικο διπλασιάζει τα τέρματά της με τον Γκριεζμάν. Ο Γάλλος βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή και με κοντινό πλασέ νίκησε τον Μουσλέρα.
22:13
Το πρώτο γκολ του Γκριεζμάν...
22:13
Και το δεύτερο λίγα λεπτά αργότερα...
22:16
30' Ρέαλ-Σαχτάρ: ΓΚΟΛ! Τελικά τα κατάφερε ο Μπενζεμά. Ο Γάλλος εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Πιατόφ και σε κενή εστία άνοιξε το σκορ στο "Σαντιάγο Μπερναμπέου"
22:17
31' Σίτι-Γιουβέντους: Δυνατό σουτ του Κουαδράδο, περνάει λίγο έξω από την εστία του Χαρτ.
22:20
# Ο Λουκ Σο μάλλον έχει σπάσει το πόδι του. Περισσότερα σε λίγο...
22:21
Το γκολ του Μπενζεμά νωρίτερα...
22:25
40' Bόλφσμπουργκ-TΣΣΚΑ Μόσχας: ΓΚΟΛ! Ο Ντράξλερ με διπλή προσπάθεια μέσα από την περιοχή καταφέρνει να ανοίξει το σκορ.
22:27
41' Aϊντχόφεν-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: ΓΚΟΛ! Ο Μέμφις Ντεπάι "χορεύει" την άμυνα των γηπεδούχων και σκοράρει. Γκολ κατά της πρώην ομάδας του ο Ολλανδός.
22:29
Με αυτό το γκολ ο Ντεπάι "σκότωσε" την πρώην...
22:30
Το γκολ του Ντράξλερ κόντρα στην ΤΣΣΚΑ
22:32
45+2' Aϊντχόφεν-Γιουνάιτεντ: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν σε 1-1 με κεφαλιά του Μορένο.
22:33
Ημίχρονα στα ματς εκτός από το Αϊντχόφεν-Γιουνάιτεντ που καθυστέρησε λόγω του σοβαρού τραυματισμού του Λουκ Σο.
22:47
Σέντρα στα ματς για το δεύτερο ημίχρονο
22:48
46' Σεβίλλη-Γκλάντμπαχ: ΓΚΟΛ! Νωρίς νωρίς στο δεύτερο μέρος. Ο Γκαμεϊρό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι βάζει μπροστά τους γηπεδούχους.
22:50
49' Σεβίλλη-Γκλάντμπαχ: ΝΕΟ ΠΕΝΑΛΤΙ για τους γηπεδούχους.
22:50
49' Σεβίλλη-Γκλάντμπαχ: Το χάνει ο Γκαμερό! Παραμένει το 1-0.
22:52
50' Ρεάλ-Σαχτάρ: Κόκκινη κάρτα για την Σαχτάρ. Ο Στεπανένκο.
22:54
51' Μπενφίκα-Αστάνα: ΓΚΟΛ! Ο Γκαϊτάν ανοίγει το σκορ, μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Μήτρογλου.
22:55
Το εύστοχο πέναλτι του Γκαμερό
22:56
55' Ρεάλ-Σαχτάρ: ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ρεάλ.
22:57
55' Ρεάλ-Σαχτάρ: ΓΚΟΛ! To εκτελεί εύστοχα ο Ρονάλντο και γράφει το 2-0.
22:58
# Χοντρό λάθος του διαιτητή καθώς δεν υπάρχει πέναλτι. Ο αμυντικός της Σαχτάρ βρήκε τη μπάλα με την πλάτη, όμως ο ρέφερι είδε... χέρι!
23:00
58' Σίτι-Γιουβέντους: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με αυτογκόλ του Κιελίνι. Ωστόσο ο αμυντικός της Γιουβέντους φωνάζει για φάουλ και δείχνει να έχει δίκιο!
23:01
55' Μπενφίκα-Αστάνα: Aπίστευτη χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Κώστα Μήτρογλου. Ο Έλληνας άσος από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα με κεφαλιά άουτ.
23:01
Το γκολ του Γκαϊτάν νωρίτερα...
23:02
Έτσι μπήκε μπροστά στο σκορ η Σίτι...
23:04
61' Παρί-Μάλμε: ΓΚΟΛ! Ο Καβάνι γράφει το 2-0 με ένα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ τέρμα. Το μισό γκολ βέβαια ανήκει στον Ζλάταν και την ασίστ με το τακουνάκι.
23:05
56' Αϊτνχόφεν-Γιουνάιτεντ: ΓΚΟΛ! O Ναρσίνγκ βάζει μπροστά τους γηπεδούχους!
23:06
62' Μπενφίκα-Αστάνα: ΓΚΟΛ! Ο Κώστας Μήτρογλου είναι ο σκόρερ του 2-0 της Μπενφίκα.
23:09
66' Σεβίλλη-Γκλάντμπαχ: ΓΚΟΛ! Και τρίτο πέναλτι οι γηπεδούχοι! Απίστευτο. Ο Μπανέγκα είναι εύστοχος και κάνει το 2-0.
23:10
Το γκολ του Μήτρογλου στο Champions League με τη φανέλα της Μπενφίκα!
23:13
70' Σίτι-Γιουβέντους: ΓΚΟΛ! Η Γιουβέντους φέρνει το ματς στα ίσια με τον Μάριο Μάντζουκιτς.
23:20
Το γκολ της Γιούβε στο "Έτιχαντ"...
23:23
80' Ρεάλ-Σαχτάρ: ΓΚΟΛ! O Κριστιάνο Ρονάλντο πετυχαίνει χατ-τρικ!
23:24
80' Σίτι-Γιουβέντους: ΓΚΟΛ! Η Γιουβέντους φέρνει τα πάνω κάτω και γράφει το 1-2 μέσα στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι. Σκόρερ ο Μοράτα με απίστευτο σουτ.
23:25
84' Σεβίλλη-Γκλάντμπαχ: ΓΚΟΛ! Απίστευτο τέρμα από τον Κονοπλιάνκα που σκοράρει σχεδόν από το κόρνερ!
23:26
Τρομερό γκολ από τον Μοράτα...
23:27
Και εξίσου υπέροχο γκολ από τον Κονοπλιάνκα...
23:32
Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις στα περισσότερα ματς. Η αγωνία στα ύψη.
23:32
Θυμίζουμε πως το ματς της Γιουνάιτεντ με την Αϊντχόφεν θα τελειώσει πιο αργά γιατί καθυστέρησε λόγω του σοβαρού τραυματισμού του Σο.