"Κανονιές" της Ντιναμό Ζάγκρεμπ, ξέσπασε η Τσέλσι. Όλα τα ματς

Σπουδαία νίκη για τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ επί της Άρσεναλ που βάζει από νωρίς σε μπελάδες τον Ολυμπιακό. Ισοπαλία στο Ρόμα-Μπαρτσελόνα. Ξέσπασε η Τσέλσι, η Ζενίτ "άλωσε" το "Μεστάγια". Δείτε τι έγινε σε όλα τα παιχνίδια της Τετάρτης.

21:06
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι! Είμαστε εδώ πιστοί στο ραντεβού μας για να παρακολουθήσουμε μαζί τις αναμετρήσεις που κλείνουν την 1η αγωνιστική του Champions League.
21:07
Όπως είναι λογικό, με πολύ αγωνία αναμένεται το ματς της Ντιναμό Ζάγκρεμπ με την Άρσεναλ που αφορά φυσικά τον όμιλο του Ολυμπιακού, καθώς και το μεγάλο ντέρμπι της ημέρας μεταξύ της Ρόμα και της Μπαρτσελόνα.
21:08
Την ίδια ώρα θυμίζουμε πως στο Καραϊσκάκη σημειώθηκαν σοβαρά επεισόδια μεταξύ αστυνομικών και οπαδών της Μπάγερν Μονάχου.
21:12
Πάμε όμως να δούμε τις συνθέσεις στις αποψινές αναμετρήσεις.
21:16

5ος όμιλος:

Λεβερκούζεν: Λενό, Ταχ, Παπαδόπουλος, Χίμπερτ, Βέντελ, Μπέντερ, Τσαλχάνογλου, Μπελαραμπί, Καμπλ, Ερνάντες, Μεχμέντι

ΜΠΑΤΕ: Τσέρνικ, Ντούμπρα, Μιλούνοβιτς, Πολιάκοφ, Αλεξέβιτς, Στασέβιτς, Μπάγκα, Χλεμπ, Σιγνέβιτς, Γκορντέιτσουκ

Ρόμα: Σέζνι, Ρούντιγκερ, Ντιν, Μανωλάς, Ναϊνγκολάν, Φαλκέ, Ντε Ρόσι, Κεϊτά, Φλορένζι, Τζέκο, Σαλάχ

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Πικέ, Τζόρντι Άλμπα, Ματιέ, Ράκιτιτς, Μπουσκέτς, Ινιέστα, Σέρζι Ρομπέρτο, Σουάρες, Μέσι Νεϊμάρ
21:18

6ος όμιλος

Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Εντουάρντο, Πίντο, Σιγκάλι, Ταραβέλ, Άντολιτς, Μασάδο, Αντέμι, Πίβαριτς, Σουντάνι, Φερνάντες, Πιάκα

Άρσεναλ: Οσπίνα, Ντεμπισί, Γκιμπς, Κοσιελνί, Γκάμπριελ, Αρτέτα, Εζίλ, Καθόρλα, Ζιρού, Τσάμπερλεϊν, Σάντσες
21:21

7ος όμιλος:

Ντιναμό Κιέβου: Ρίμπα, Σίλβα, Αντούνες, Ντράγκοβιτς, Κατσερίντι, Βελόσο, Ριμπάλκα, Γκαρμάς, Γκούσεφ, Γκονζάλες, Μοράες

Πόρτο: Κασίγιας, Περέιρα, Ίντι, Μαϊκόν, Λαγιούν, Νέβες, Μπραχίμι, Ερέρα, Αντρέ, Ντανίλο, Αμπουμπακάρ

Τσέλσι: Μπέγκοβιτς, Ζούμα, Μπαμπά, Κέιχιλ, Αθπιλικουέτα, Φάμπρεγας, Όσκαρ, Αζάρ, Γουίλιαν, Ρεμί, Λόφτους-Τσικ

Μακάμπι: Ραΐκοβιτς, Σπούνγκιν, Τίμπι, Μπεν Χαρούς, Μπεν Χαΐμ Ι, Άλμπερμαν, Ζάχαβι, Ρικάν, Μίτροβιτς, Ιγκιεμπόρ, Μπεν Χαΐμ ΙΙ
21:25

8ος όμιλος:

Βαλένθια: Ντομένεχ, Κάνσελο, Μουστάφι, Γκαγιά, Αμπντενούρ, Φεγκουλί, Παρέχο, Πέρες, Φουέγο, Νεγρέδο, Πιάτι

Ζενίτ: Λοντίγκιν, Ανιούκοφ, Κρισίτο, Λομπάερτς, Σμολνίκοφ, Γκαράι, Ντάνι, Γκαρσία, Βίτσελ, Χουλκ, Τζιούμπα

Γάνδη: Σελς, Μίτροβιτς, Νίλσεν, Νέτο, Κουμς, Ντεχαεγκέρε, Ασαρέ, Φοκέ, Μιλίσεβιτς, Ντεπουάτρ, Σιμόν

Λιόν: Λόπες, Γιάνγκα-Εμπίουα, Μορέλ, Ράφαελ, Ουμτιτί, Τολίσο, Φέρι, Γκοναλόν, Μποβί, Λακαζέτ, Βαλμπουενά
21:25
Ντεμπούτο στο Champions League για την Γάνδη
21:26
Έτοιμο δείχνει το Σταμφορντ Μπριτζ για την αποψινή αναμέτρηση
21:40
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία. Οι ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στα γήπεδα της Ευρώπης.
21:42
Έντονο το ελληνικό ενδιαφέρον σήμερα! Πέρα από το ματς του Ολυμπιακού, ο Κυριάκος Παπαδόπουλος αγωνίζεται βασικό στο Λεβερκούζεν - ΜΠΑΤΕ, ενώ ο Κώστας Μανωλάς είναι επίσης βασικός στο Ρόμα - Μπαρτσελόνα.
21:45
Ακούστηκε ο ύμνος του Champions League. Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
21:46
Πάμε: Σέντρα στα γήπεδα!
21:48
3' Βαλένθια-Ζενίτ: Έχει μπει πολύ δυνατή η ισπανική ομάδα. Έχει ήδη κερδίσει ένα κόρνερ και πιέζει.
21:50
4' Λεβερκούζεν-ΜΠΑΤΕ: ΓΚΟΛ! Το πρώτο γκολ της βραδιάς είναι γεγονός. Οι Γερμανοί ανοίγουν το σκορ με τον Μεχμέντι! (1-0)
21:51
5' Τσέλσι-Μακάμπι: ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η Τσέλσι σε ανατροπή του Γουίλιαν.
21:52
5' Τσέλσι-Μακάμπι: Το χάνει! Πολύ ψηλά η εκτέλεση του Αζάρ! ΑΟΥΤ η μπάλα.
21:53
8' Ρόμα-Μπαρτσελόνα: Οι γηπεδούχοι έχουν μπει πολύ καλά στο ματς. Ο Σαλάχ από τα δεξιά είναι αρκετά επικίνδυνος.
21:55
9' Βαλένθια-Ζενίτ: ΓΚΟΛ! Ο Χουλκ ανοίγει το σκορ στην αναμέτρηση και βάζει μπροστά τους Ρώσους στην πρώτη φάση τους στο ματς.
21:56
Το γκολ της Λεβερκούζεν...
21:57
Και το υπέροχο τέρμα του Χουλκ για τη Ζενίτ...
21:58
13' Λεβερκούζεν-ΜΠΑΤΕ: ΓΚΟΛ! Οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίζουν σε 1-1 με κεφαλιά του Μιλούνοβιτς.
22:00
15' Γάνδη-Λιόν: ΔΟΚΑΡΙ για τους γηπεδούχους από τον Ντεπουάτρ, που φτάνουν μια "ανάσα" από το 1-0.
22:03
16' Τσέλσι-Μακάμπι: ΓΚΟΛ! Ο Γουίλιαν βάζει μπροστά στο σκορ τους "μπλε" με ωραίο χτύπημα φάουλ που αιφνιδιάζει τον αντίπαλο κίπερ.
22:04
17' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Άρσεναλ: ΔΟΚΑΡΙ για τους "κανονιέρηδες" με τον Ζιρού.
22:05
20' Ντιναμό Κιέβου-Πόρτο: ΓΚΟΛ για τους γηπεδούχους με τον Γκούσεβ που νικάει τον Κασίγιας.
22:08
21' Ρόμα-Μπαρτσελόνα: ΓΚΟΛ για τους Καταλανούς! Ο Σουάρες μετά από ασίστ του Ράκιτιτς σπρώχνει με το κεφάλι τη μπάλα στα δίχτυα!
22:08
23' Ντιναμό Κιέβου-Πόρτο: ΓΚΟΛ για την Πόρτο! Ο Αμπουμπακάρ με κεφαλιά ισοφαρίζει άμεσα.
22:11
25' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Άρσεναλ: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με τον Πίβαριτς! Τη φάση βέβαια τη δημιούργησε ο Μασάδο.

Αυτό το ματς αφορά άμεσα και τον Ολυμπιακό μιας και οι δύο ομάδες βρίσκονται στον 6ο όμιλο.
22:13
Το γκολ του Πίβαριτς που έβαλε μπροστά στο σκορ την Ντιναμό Ζάγκρεμπ κόντρα στην Άρσεναλ
22:14
Η πανέμορφη εκτέλεση φάουλ του Γουίλιαν που κατέληξε στα δίχτυα....
22:15
Σας χρωστούσαμε και το γκολ του Σουάρες κόντρα στη Ρόμα, λίγο νωρίτερα...
22:15
Την ίδια ώρα στο Καραϊσκάκη: Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου 0-0
22:18
31' Ρόμα-Μπαρτσελόνα: ΓΚΟΛ! Η Ρόμα ισοφαρίζει σε 1-1. Είναι απίστευτο το τέρμα του Φλορένζι πολλά μέτρα εκτός περιοχής και πλάγια με τη μπάλα να κρεμάει τον Τερ Στέγκεν. Σίγουρα το γκολ της βραδιάς.
22:19
Λίγα μέτρα πιο μπροστά από το κέντρο ο Φλορένζι εκτέλεσε και κρέμασε τον Τερ Στέγκε. Απίστευτο γκολ Απολαύστε το:
22:23
35' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Άρσεναλ: Η ομάδα του Βενγκέρ έχει την κατοχή, όμως δεν υπάρχει ουσία. Δεν έχει καταφέρει να απειλήσει πέρα από το δοκάρι του Ζιρού.
22:26
40' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Άρσεναλ: ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ στον Ολιβιέ Ζιρού, μένει με 10 η Άρσεναλ!

Ο Γάλλος θα χάσει το ματς κόντρα στον Ολυμπιακό την επόμενη αγωνιστική.
22:29
41' Γάνδη-Λιόν: ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ στον Ντεζεγκερέ. Μένουν με 10 οι γηπεδούχοι.
22:31
45' Βαλένθια-Ζενίτ: ΓΚΟΛ! Τρομερό σουτ του Χουλκ που δεν αφήνει κανένα περιθώριο στον κίπερ των Ισπανών. Πάλι καλά που δεν έσκισε τα δίχτυα η μπάλα.
22:31
Απολαύστε το γκολ του Χουλκ...
22:32
Ημίχρονο στο "Γ. Καραϊσκάκης": Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου 0-0
22:33
45+2' Τσέλσι-Μακάμπι: ΠΕΝΑΛΤΙ για την Τσέλσι το κερδίζει ο Ντιέγκο Κόστα.
22:34
45+4' Τσέλσι-Μακάμπι: ΓΚΟΛ! Ο Όσκαρ από την άσπρη βούλα κάνει το 2-0.
22:35
Ημίχρονο σε όλα τα γήπεδα.
22:40
Τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής
22:49
Δράση και πάλι τα παιχνίδια! Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
22:49
47' Ντιναμό Κιέβου-Άρσεναλ: ΔΟΚΑΡΙ για τους γηπεδούχους με τον Σουντανί.
22:51
48' Λεβερκούζεν-ΜΠΑΤΕ: ΓΚΟΛ! Ο Τσαλχάνογλου βάζει μπροστά στο σκορ τους Γερμανούς. 2-1.
22:52
50' Ρόμα-Μπαρτσελόνα: Αναγκαστική αλλαγή για τους Ρωμαίους. Βγαίνει ο Σέζνι τραυματίας, τον πάτησε στο χέρι ο Σουάρες. Θα μπει στη θέση του ο Ντε Σάνκτις.
22:53
Δυστυχώς για τον Ολυμπιακό, δέχθηκε γκολ κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου. Σκόρερ του τέρματος είναι ο Τόμας Μίλερ.
22:56
Η φάση που ο Σουάρες πάτησε τον Σέζνι.
22:58
55' Βαλένθια-Ζενίτ: ΓΚΟΛ! Εξαιρετικό σουτ του Κανσέλο σχεδόν από το κόρνερ, αιφνιδιάζει τον Λοντίγκιν.
23:01
58' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Άρσεναλ: ΓΚΟΛ! Ο Φερνάντες με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Μασάδο "σκοτώνει" την Άρσεναλ και γράφει το 2-0.
23:02
60' Λεβερκούζεν-ΜΠΑΤΕ: ΓΚΟΛ! O "Tσιτσαρίτο" Ερνάντες με έξοχο διαγώνιο σουτ κάνει το 3-.
23:03
58' Γάνδη-Λιόν: ΓΚΟΛ! Ο Ζαλέ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Βαλμπουενά ανοίγει το σκορ.
23:05
59' Τσέλσι-Μακάμπι: ΓΚΟΛ! Ο Ντιέγκο Κόστα με τρομερό γυριστό σουτ μετά από ασίστ του Φάμπρεγας κάνει το 3-0.
23:10
Απίθανο το γκολ από τον Ντιέγκο Κόστα
23:12
68' Γάνδη-Λιόν: ΓΚΟΛ! Ο Μιλίσεβιτς ισοφαρίζει σε 1-1 για την Γάνδη, η οποία παίζει με 10 παίκτες.
23:16
74' Βαλένθια-Ζενίτ: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι φέρνουν στα ίσια το ματς στο δεύτερο μέρος. Σκόρερ ο Αντρέ Γκόμες, όμως φέρει τεράστια ευθύνη και πάλι ο Λοντίγκιν.
23:18
77' Λεβερκούζεν-ΜΠΑΤΕ: ΓΚΟΛ! Ο Τσαλχάνογλου από το σημείο του πέναλτι γράφει το 4-1 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς.
23:19
77' Βαλένθια-Ζενίτ: ΓΚΟΛ! Ο Βίτσελ απαντά άμεσα στο γκολ της Βαλένθια και δίνει εκ νέου το προβάδισμα στη Ζενίτ.
23:22
79' Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Άρσεναλ: ΓΚΟΛ! Ο Γουόλκοτ μειώνει για τους "κανονιέρηδες".
23:30
89' Ντιναμό Κιέβου - Πόρτο: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν με τον Μπουγιάλσκι.
23:31
Ο Ολυμπιακός δέχεται και δεύτερο γκολ στο άλλο ματς. Ο Μάριο Γκέτσε έκανε το 0-2.
23:32
90' Γάνδη - Λιόν: Χάνει πέναλτι ο Λακαζέτ για τη Λιόν
23:34
Ο Ολυμπιακός δέχεται και τρίτο γκολ από τη Μπάγερν Μονάχου. Σκόρερ ο Μίλερ από το σημείο του πέναλτι.