Η Μπριζ ντύθηκε... Ολυμπιακός και ο Μαχρέζ, Φαν Πέρσι

Η Λέστερ ντύθηκε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Κλαμπ Μπριζ, Ολυμπιακός. Κάπως έτσι είχαμε γκολ από φάουλ και πέναλτι στο ίδιο παιχνίδι μετά από δυο χρόνια (VIDEO)!

Στο πρώτο παιχνίδι της ιστορίας της στους ομίλους του Champions League η Λέστερ πέρασε σαν σίφουνας από το Βέλγιο, έχοντας προηγηθεί μάλιστα με 3-0 στο 61ο λεπτό. Το δεύτερο και τρίτο γκολ για τις "αλεπούδες" πέτυχε ο Μαχρέζ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και πέναλτι.

Πότε είχε ξανασυμβεί όμως αυτό σε αγώνα για την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση; Το 2014 στην αναμέτρηση της Μάντεστερ Γιουνάιτεντ με τον Ολυμπιακό!

Ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι πέτυχε και τα τρία γκολ των Άγγλων με τα δυο από αυτά να είναι με πέναλτι και φάουλ:

Longread

Ανηφόρες και χρονόμετρα

Μερικές σκέψεις του Θανάση Κρεκούκια για τους τρεις μεγάλους γύρους (Tour, Giro & Vuelta). Η κόντρα ανάμεσα στους all-rounders και τους ανηφορίστες και το μπραντεφέρ ανάμεσα στην παλιά και τη νέα γενιά.

Ζαν Πρες

Ο Γιώργος Μπόγρης ξέρει μπάσκετ

Ο Γιάννης Φιλέρης εξηγεί στο Ζαν Πρες γιατί η έκρηξη του Γιώργου Μπόγρη δεν είναι έκπληξη. Μιλάνε το παρελθόν, οι αριθμοί και το background του διεθνούς σέντερ του Ολυμπιακού.

Face Control

Ο Βιεϊρίνια βάζει γκολ για κούπες

Ο Βιεϊρίνια 'έσβησε' τον Πρίγιοβιτς. Το γκολ-φάουλ στην Τρίπολη, στο ίδιο λεπτό με τον περασμένο Μάη, ήταν επίδειξη ανωτερότητας. Οπως ακριβώς στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ. Γκολ τίτλου.