Τα γκολ του τελικού

Δείτε όλα τα τέρματα του τελικού στο Κάρντιφ ανάμεσα σε Γιουβέντους και Ρεάλ Μαδρίτης. Βροχή από γκολ στο παιχνίδι (VIDEOS).

Real Madrid's Cristiano Ronaldo warms up during the Champions League final soccer match between Juventus and Real Madrid at the Millennium Stadium in Cardiff, Wales, Saturday June 3, 2017. (AP Photo/Tim Ireland)
cristiano ronaldo AP

Μετά από πανέμορφη συνεργασία ανάμεσα σε Κριστιάνο και Καρβαχάλ, ο Ισπανός έδωσε ξανά στον Πορτογάλο την κατάλληλη στιγμή που με σουτ νίκησε τον Μπουφόν. Η μπάλα βέβαια βρήκε ελάχιστα και στο πόδι του Μπονούτσι.

Στο 27ο λεπτό η Γιουβέντους ισοφάρισε με καταπληκτικό ψαλιδάκι από τον Μάντζουκιτς. Στο δεύτερο μέρος η Ρεάλ πήρε ξανά το προβάδισμα με γκολ του Καζεμίρο στο 60ο λεπτό. Η "βασίλισσα" πέτυχε και τρίτο γκολ στο 64' πάλι με τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Ο θρίαμβος για την Ρεάλ ολοκληρώθηκε με τον Ασένσιο να κάνει το τελικό 4-1 στο 91ο λεπτό.