Η Ρωσία υπέταξε την Πορτογαλία στο 89'

Ένα γκολ του Σιροκόβ στο τέλος ήταν αρκετό για τη Ρωσία κόντρα στην Πορτογαλία.

Ρωσία-Πορτογαλία

Το γκολ του Ρομάν Σιροκόβ στο 89ο λεπτό έδωσε τη νίκη στη Ρωσία με 1-0 επί της Πορτογαλίας, σε φιλικό που διεξήχθη στο Κράσνονταρ.

Ο αρχηγός των γηπεδούχων σκόραρε από κοντινή απόσταση σε ένα παιχνίδι όπου οι Ρώσοι κυριάρχησαν, είχαν δοκάρι με τον Αρτιόμ Τζιούμπα και καλές ευκαιρίες σε κάθε ημίχρονο με τον σκόρερ τους.

Ο Λέονιν Σλούτσκι έφτασε τις πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες από τη στιγμή που παρέλαβε τα ηνία από τον Φάμπιο Καπέλο, ενώ οι Ίβηρες του Φερνάντο Σάντος, που παρατάχθηκαν με πειραματική σύνθεση και χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο, έφτασαν τις δύο ήττες στα τελευταία επτά παιχνίδια.

Ρωσία (4-3-3): Ακινβέεβ, Κούζμιν (45+2' Σίσκιν), Ιγκνασέβιτς, Α. Μπερεζούτσκι, Ζιρκόβ, Σιροκόβ, Ντενισόβ, Τζαγκόεβ, Σαμεντόβ (66' Σμολόβ), Τζιούμπα, Μαμαέβ (77' Ιγκνάτιεβ)

Πορτογαλία (4-3-3): Πατρίσιο, Σοάρες, Άλβες, Πέπε, Ελισέου, Μάριο (80' Ρ. Σίλβα), Καρβάλιο, Αντρέ (73' Νέβες), Γκουέντες (82' Ρ. Περέιρα), Ολιβέιρα (72' Ζοάο), Νανί