Τα γκολ του Τσεχία - Κροατία

Δείτε σε VIDEOS τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης της Τσεχίας με την Κροατία.

Η Κροατία ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο ματς με την Τσεχία. Συγκεκριμένα, στο 37' ο Πέρισιτς μπήκε μέσα στην περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσεχ για το 1-0!

Στο 59ο λεπτό, η Κροατία έκανε δύο τα τέρματά της. Ο Ράκιτιτς βρέθηκε απέναντι από τον Τσεχ και με μια υπέροχη λόμπα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 76' η Τσεχία μείωσε σε 1-2. O Ροζίτσκι έκανε τη σέντρα με το εξωτερικό, κι ο Σκόντα με όμορφη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Τσεχία κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Βίντα στην περιοχή, ο Νέτσιντ ανέλαβε την εκτέλεση και έφερε το ματς στα ίσα.