Πρώτη νίκη για Αρούκα στη σεζόν

Μετά από δύο ισοπαλίες και δύο ήττες, η Αρούκα κατάφερε να νικήσει για πρώτη φορά φέτος.

Αρούκα

Σεφτέ στις νίκες πραγματοποίησε η Αρούκα, η οποία επικράτησε 2-0 της Νασιονάλ Μαδέιρα στο "Μουνισιπάλ ντε Αρούκα" και θα ταξιδέψει στην Ελλάδα με καλή ψυχολογία για τη ρεβάνς των πλέι οφ του Europa League κόντρα στον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Λίτο Βιντιγκάλ ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο μέρος ενός κακού αγώνα, με ελάχιστες φάσεις και αρκετές αναστολές από τους παίκτες των δύο ομάδων.

Έξι λεπτά ήταν αρκετά για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Κριβελάρο στο 24ο λεπτό και στο 30' ο Ζεκίνια έγραψε το 2-0, διαμορφώνοντας συνθήκες νίκης.

Η σύνθεση της Αρούκα (4-3-3): Μπρακάλι, Λουίς, Ζουμπάλ, Βελάσκες, Μπάστο, Κοέλιο, Σάντος, Κριβελάρο (89' Γκονσάλες), Ζεκίνια, Ματέους (77' Βαλέντε), Ντε Ζεσούς (83' Γκοϊάνο)