Η συγκινητική αφιέρωση του Σάρατε

Ο Μάουρο Σάρατε μπήκε αλλαγή στο ματς της Φιορεντίνα με την Καραμπάγκ, σκόραρε μετά από δύο μόλις λεπτά και πανηγύρισε συγκινώντας όλο το "Franchi" (video). Διαβάστε αναλυτικά το λόγο με ώθησε τον παίκτη στην κίνηση αυτή.

Ήθελε τόσο πολύ να σκοράρει για να κάνει μία αφιέρωση ξεχωριστή και τα κατάφερε μέσα σε ελάχιστα λεπτά.

Ο Μάουρο Σάρατε μπήκε αλλαγή (αντί του Κάλινιτς) στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης της Φιορεντίνα με την Καραμπάγκ με το σκορ στο 3-0 και δύο λεπτά αργότερα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής, για να κάνει το 4-0 και να ξεσπάσει.

Αμέσως μετά το γκολ του, έβγαλε τη φανέλα της Φιορεντίνα για να δείξει μία άλλη που φορούσε από κάτω και η οποία έγραφε: "Ευχαριστώ Θεό, Νατ σε αγαπώ".

Το μήνυμα ήταν στη σύζυγό του, Νάταλι, η οποία δίνει εδώ και καιρό μάχη με όγκο στο στήθος της.