Έχει το... κοκαλάκι της νυχτερίδας η αντίπαλος του ΠΑΟΚ

Η Ολιμπίκ Ντόνετσκ πρέπει να αισθάνεται πολύ τυχερή μετά το ματς με την Βέρες, γιατί γλύτωσε το... έμφραγμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σκούρα τα βρήκε η αξιόμαχη αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, Ολιμπίκ Ντόνετσκ. Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του ουκρανικού πρωταθλήματος η Ολιμπίκ υποδέχθηκε την Βέρες Ρίβνε σ'ένα ματς που ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ.

Οι Ουκρανοί μετά το 1-1 με την ελληνική ομάδα έμειναν στο μηδέν με την Βέρες και πρέπει να πουν και "ευχαριστώ" καθώς οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έχασαν την ευκαιρία να πάρουν το ματς μια και ο Στέπανιουκ δεν πέτυχε γκολ στο πέναλτι που εκτέλεσε.

Ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί στην Τούμπα την Ολιμπίκ την ερχόμενη Πέμπτη (30/7) στις 21:00 και είναι το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση στην επόμενη φάση.