Τον ματιάσαμε τον Πούκι και έχασε πέναλτι!

Σε ένα ματς... ροντέο, η Μπρόντμπι επιβλήθηκε με 5-3 της Λίνγκμπι για το πρωτάθλημα της Δανίας. Έχασε πέναλτι στο ξεκίνημα του αγώνα ο Πούκι που ενδιαφέρει έντονα τον Παναθηναϊκό (VIDEO).

Δυο φορές προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο σκορ, όμως δεν μπόρεσαν να πάρουν το σπουδαίο διπλό. Η αλλαγή του Κρίστενσεν ήταν κομβική για τους γηπεδούχους που με δυο δικά του τέρματα μετέτρεψαν το 1-2 του πρώτου ημιχρόνου σε 3-2 στο δεύτερο!

Παρόλα αυτά η Λίνγκμπι, αν και με δέκα παίκτες, ισοφάρισε σε 3-3, όμως ο Χαλιμί στο 79ο λεπτό έκανε το 4-3 για την Μπρόντμπι και ο Κρίστενσεν το 5-3 στο 84'.

Στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης ο... πράσινους Πούκι αστόχησε από τα 11 βήματα!