Περίπατος του Φωστήρα επί του Αστέρα Μαγούλας

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αλέξανδρο Σεχολάρι, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ, ο Φωστήρας επικράτησε 3-0 του Αστέρα Μαγούλας και πανηγύρισε την τέταρτη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη του.

Ο 22χρονος επιθετικός εκμεταλλεύθηκε μία κάθετη μπαλιά του Δημήτρη Γκίνο στο 4ο λεπτό και άνοιξε το σκορ με σουτ, ενώ στο 61ο λεπτό ο Γιώργος Λύρας πήρε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, σούταρε και με τη βοήθεια της τύχης διπλασίασε τα γκολ του Φωστήρα.

Ο Αστέρας Μαγούλας έχασε κλασική ευκαιρία στο 64ο λεπτό, όταν το διαγώνιο σουτ του Ντιέγο Μαρτίνεθ, μετά και την απόκρουση του Θοδωρή Μοσχονά, χτύπησε στο δοκάρι, εν αντιθέσει με τον Σεχολάρι που στο 82' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι

Φωστήρας (Ματάισεν): Μοσχονάς, Λύρας (69' Μπαστάνης), Ρουγκάλας, Σεχολάρι, Κακαράς, Τασουλής, Τεγούσης, Γκίνο (85' Γαρυφαλιάς), Μακρίδης, Ζιαμπάρης, Αχείμαστος.

Αστέρας Μαγούλας (Μαγκαφίνης): Κασμερίδης, Πέρελμαν, Ρήγας (38' Στρατάκης), Παπαευθυμίου, Κοτίτσας, Τριάντος, Δημητριάδης (85' Πλαβούκος), Κορνελάτος, Στρατομήτρος, Μαρτίνεθ, Κανελλόπουλος.