Ερωτευμένος με την κορυφή ο Απόλλωνας: χρυσό γκολ στο 94'!

Η Σπάρτη έφτασε μία ανάσα από το να αρπάξει το βαθμό στη Ριζούπολη όμως ο Απόλλωνας σκόραρε στο 94' και παραμένει σην κορυφή της βαθμολογίας μετά από 19 αγωνιστικές.

FOOTBALL LEAGUE / ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Άλλο ένα μεγάλο βήμα στην προσπάθεια που κάνει για να επιστρέψει μετά από χρόνια στη Super League έκανε το απόγευμα του Σαββάτου (4/3) ο Απόλλωνας Σμύρνης, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Football League.

Απέναντι στην Σπάρτη τα βρήκε σκούρα για πάνω από 90 λεπτά και όλα έδειχναν πως θα άφηνε δύο βαθμούς κόντρα στους μαχητικούς Πελοποννήσιους όμως το φινάλε βρήκε την "ελαφρά ταξιαρχία" να δείχνει το μέταλλό της για μία ακόμα φορά βρίσκοντας τη λύση με γκολ στις καθυστερήσεις (με ίδιο τρόπο είχε ισοφαρίσει πριν λίγο καιρό τον Άρη).

Το γκολ της λύτρωσης για τους γηπεδούχους ήρθε στο τέταρτο από τα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων. Ο Πετρόπουλος έκανε το σουτ από τα δεξία μετά από πάσα του Διαμαντόπουλου, η μπάλα πέρασε από τον Γκαλίτσιο και ο Σιατραβάνης σκόραρε με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι για το 1-0.

Αυτή συνολικά ήταν η 15η νίκη για την ομάδα του Άκη Μάντζιου (σε 19 ματς), που εξακολουθεί να είναι η μοναδική στην κατηγορία που δεν έχει γευτεί ακόμη το πικρό ποτήρι της ήττας.