Πως χάνει το τρένο της ανόδου η Παναχαϊκή

Μία γκάφα στην άμυνα στο 93ο λεπτό είχε ως αποτέλεσμα η Παναχαϊκή να χάσει 2-1 από τον Εργοτέλη και να μην εκμεταλλευτεί το στραβοπάτημα του Άρη. Έχασαν έδαφος οι Αχαιοί (VIDEO).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ / FOOTBALL LEAGUE (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ / EUROKINISSI)
panaxaiki EUROKINISSI

Μετά το 0-0 της Καλλιθέας με τον Άρη η Παναχαϊκή έπαιζε... τελικό στην Κρήτη κόντρα στον Εργοτέλη, αφού με νίκη θα πλησίαζε στους τέσσερις πόντους την κορυφή και τους "κίτρινους".

Τα πράγματα, ωστόσο, δεν ήρθαν όπως τα περίμενε η ομάδα του Οφρυδόπουλου που βρέθηκε να χάνει μόλις στο 3ο λεπτό από πλασέ του Έφορντ, όμως έφερε το ματς στα ίσα λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους με τον Μωραΐτη.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως θα έμενε στο "Χ", ήρθε η... γκάφα της άμυνας στο τέλος. Ο Σταματάκος πήρε τη μπάλα και πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Κάιπερς που με σουτ έκανε το 2-1.