"Διπλό" στις Σέρρες για τα Τρίκαλα, ισοπαλία στην Καλλιθέα

Με γκολ του Σερζίνιο στο 68ο λεπτό, τα Τρίκαλα έφυγαν με το "διπλό" από τις Σέρρες στο ματς με τον Πανσερραϊκό. Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση Καλλιθέα - Λαμία, ματαιώθηκε το ματς στα Χανιά.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Καλλιθέα - Λαμία 0-0

Σε ένα ματς χωρίς καλό ρυθμό και χωρίς πολλές φάσεις, Καλλιθέα και Λαμία έμειναν στο 0-0. Αμφότερες οι ομάδες θα μπορούσαν σε ορισμένες περιπτώσεις να έχουν ανοίξει το σκορ, ωστόσο δεν τα κατάφεραν, με τη βροχή να μη βοηθά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Η "λευκή" ισοπαλία, σε συνδυασμό με το "διπλό" των Τρικάλων στις Σέρρες απομάκρυνε τις δύο ομάδες από την τετράδα της βαθμολογίας στη Football League.

Καλλιθέα: Μιχελής, Λεβέντης, Σταμόπουλος, Μουκτάρης, Τσώνης, Τεγούσης (46' Σταύρου), Κατσικογιάννης, Μπέλης (76' Μπούζας), Φράγκος (56' Τζάκσον), Μασένα, Σμυρλής.

Λαμία: Πίτκας, Ζουλιώτης, Καραλής (84' Σιλιγαρδάκης), Σιατραβάνης, Γιαλούσης, Ντάσιος, Μπουλούλης, Τζόκιτς, Μίλιεβιτς (65' Καραγιάννης), Κυριακόπουλος, Πίντο (81' Νεόφυτος).

Πανσερραϊκός - Τρίκαλα 0-1

Με γκολ του Σερζίνιο στο 68ο λεπτό, τα Τρίκαλα πήραν μια επαγγελματική νίκη κόντρα στον Πανσερραϊκό στις Σέρρες και πλησίασαν στους 3 βαθμούς τον τρίτο της βαθμολογίας Απόλλωνα που παίζει την Δευτέρα (28/3) στην Ελευσίνα.

Αυτό ήταν το τρίτο σερί "τρίποντο" για τα Τρίκαλα που φορτσάρουν για να τερματίσουν όσο πιο ψηλά γίνεται. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης που χάρισε και τη νίκη στους Θεσσαλούς σημείωσε στο 68' ο Σερζίνιο. Ο Πορτογάλος επιχείρησε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Σιάκκα, ξεγέλασε τον Ανδρούτσο και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Πανσερραϊκός: Ανδρούτσος, Κιόσε, Ιωαννίδης (77' Ανδρέου), Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Σιάκκας, Τσιμίκας, Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας (77' Δωματάς), Γιάντσης, Φουρτάδο (45' Αγγελούδης).

Τρίκαλα: Χιώτης, Λαμπάκης, Κοντοδήμος, Παπαπαναγιώτου, Σαρακατσάνος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Nαβάρο, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς (77' Γκμπαλέ), Βρούτσινα (72' Ντόικιτς).