Σέρρες για play off

Σε ένα κακό ματς με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, ο Πανσερραϊκός επικράτησε 1-0 του Πλατανιά, ψαλιδίζοντας ακόμα περισσότερο τη μεταξύ τους διαφορά.

Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς καμία σπουδαία ευκαιρία, καθώς οι παίκτες των δύο ομάδων έκαναν σωρεία λαθών στο χώρο του κέντρου. Ένα σουτ του Ανάκογλου στου 34ο λεπτό δεν βρήκε στόχο.

Η πρώτη καλή στιγμή έγινε στο 58ο λεπτό, όταν ο Λαζαρίδης απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ του Ντιόγκο, ενώ ένα τέταρτο αργότερα σημειώθηκε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Ο Ραπτάκης ανέτρεψε εντός περιοχής τον Μπαγκουρά, ο διαιτητής Τριαντάφυλλος καταλόγισε πέναλτι και ο Μπόζινταρ Τάντιτς έκανε το 1-0 από την άσπρη βούλα.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Πανσερραϊκός έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μιλένκοβιτς, ωστόσο δεν το πλήρωσε. Η μοναδική καλή στιγμή για τον Πλατανιά έγινε στο 91' με τον Γουμάγια να εξουδετερώνει το σουτ του Δέντσα.