Το γκολ του Παναθηναϊκού που κακώς δεν μέτρησε!

Μετά εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο όπου δέχτηκε τρία γκολ, ο Παναθηναϊκός βρήκε δίχτυα στο 54ο λεπτό όμως το σκορ έμεινε στο 3-0 αφού ο βοηθός σήκωσε λανθασμένα το σημαιάκι (PHOTO).

ΛΑΜΙΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ / ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ:ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Τίποτα δεν φαίνεται να πηγαίνει καλά για τον Παναθηναϊκό το τελευταίο διάστημα και το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στην Λαμία, στον πρώτο αγώνα κόντρα στην ομώνυμη ομάδα για τη φάση των "16" του Κυπέλλου.

Το πρώτο ημίχρονο με φόντο το χιονισμένο τοπίο βρήκε τους γηπεδούχους να κάνουν... πάρτι και να προηγούνται 3-0 με τα γκολ του Πίτι (5', 45') και του Αντωνιάδη (42'), με τους παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη να προσπαθούν με τη σειρά τους στο δεύτερο ημίχρονο για ένα γκολ ώστε να αλλάξουν τη μοίρα τους ενόψει της ρεβάνς αλλά να αδικούνται.

Και αυτό γιατί σκόραραν στο 54' όμως ο διαιτητής, κατόπιν υπόδειξης του βοηθού του για οφσάιντ, δεν το μέτρησε, απόφαση όμως λανθασμένη αφού ο σκόρερ Κουρμπέλης καλυπτόταν όταν έγινε η εκτέλεση φάουλ.

Δείτε την παρακάτω φωτογραφία όπου ο σκόρερ είναι στην ίδια ευθεία με τον αμυντικό της Λαμίας ενώ εκτεθειμένος είναι άλλος παίκτης του Παναθηναϊκού που δεν επηρεάζει τη φάση.