Τα γκολ του Νησιά Φερόε-Ελλάδα σε VIDEOS

Τα Νησιά Φερόε πήραν προβάδισμα στην αναμέτρηση με την Εθνική Ελλάδας στο 32' με τον Χάνσον. Στο 70' έκαναν δύο τα τέρματά τους με τον Όλσεν και στο 84' η "γαλανόλευκη" μείωσε με γκολ του Παπασταθόπουλου. Δείτε τα VIDEOS.

Στο 32ο λεπτό τα Νησιά Φερόε άνοιξαν το σκορ με όμορφο πλασέ του Χάλουρ Χάνσον. Ο Βατνχάμαρ έκανε το γύρισμα στην καρδιά της περιοχής και ο 23χρονος άσος νίκησε τον Ορέστη Καρνέζη για το 1-0.

Στο 70', οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματά τους, όταν ο Βατνχάμαρ έδωσε δεύτερη ασίστ στο παιχνίδι με πάσα από τα δεξιά στον επερχόμενο Όλσεν, οποίος κρέμασε τον Καρνέζη.

Έξι λεπτά πριν από το φινάλε του αγώνα, η Εθνική μείωσε σε 2-1 με κεφαλιά του Παπασταθόπουλου.Ο Νίνης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Παπασταθόπουλος με δυνατή κεφαλιά έγραψε το 2-1.

Νησιά Φερόε - Ελλάδα 2-1 (VIDEOS)

ΠΕΠ 2016: Τα σενάρια πρόκρισης της Εθνικής

Χιούμορ και κριτική: Τα ξένα tweets για την κατάντια της Ελλάδας

Μαρκαριάν: "Ερασιτέχνες; Είδατε πώς έτρεχε το 11 και το 8;"

Καραγκούνης: "Να σηκωθεί από τα συντρίμμια η Εθνική"