Ολοκληρώθηκε το Περιφερειακό πρωτάθλημα

Έπεσε η αυλαία του Περιφερειακού πρωταθλήματος με 10 ομάδες να πανηγυρίζουν από την Κυριακή (18/05) την άνοδό τους στην Γ’ εθνική κατηγορία.
Έπεσε η αυλαία του Περιφερειακού πρωταθλήματος με 10 ομάδες να πανηγυρίζουν από την Κυριακή (18/05) την άνοδό τους στην Γ’ εθνική κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολογία κάθε ομίλου:

1ος ΟΜΙΛΟΣ( 30η αγ.)

Μ.Αλ.Ιάσμου - ΑΕ Νέας Χιλής 7-2

Δόξα Γρατινής - Εθνικός Γαζώρου 0-3 α.α

Ορφέας Ξάνθης - Νέστος Χρυσ. 4-1

Μ.Αλ.Ηράκλειας - Βιστωνίδα 1-1

Κεραυνός Κρηνίδων - Πανδραμαϊκός 1-2

Οδυσσέας Αναγ. - Ασπίδα Ξάνθης 1-1

Ασπίδα Δραβήσκου - Βισαλτιακός 1-3

Ορφέας Ελευθερ. - ΑΕ Χρυσού 3-0

Η TΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Οδυσσέας Αναγ. 54-29 64

2.Βιστωνίδα 39-18 58

3.Βισαλτιακός 48-24 54

4.Ορφέας Ελευθερ 42-27 53

5.Ορφέας Ξάνθης 53-37 50

6.Πανδραμαϊκός 30-25 47

7.Κεραυνός Κρηνίδων 42-39 46

8.Μ.Αλέξ.Ηράκλειας 42-29 45

9.Εθνικός Γαζώρου 42-36 45

10.Ασπίδα Δραβήσκου 51-44 43

11.ΑΕ Χρυσού 50-38 43

12.Νέστος Χρυσ. 40-36 39

13.Μ.Αλέξ.Ιάσμου 43-47 31

14.Νέα Χιλή 27-54 22

15.Ασπίδα Ξάνθης 24-68 12

16.Δόξα Γρατινής 0-0 -

*Η Δόξα Γρατινής έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

*Ο Νέστος έχει 1 μηδενισμό και-1 βαθμό

*Πρωταθλητής είναι ο Οδυσσέας Αναγ. Σερρών

*Υποβιβάσθηκαν οι Νέστος, Χρυσούπολης,Μ.Αλέξ.Ιάσμου,Νέα Χιλή ,Ασπίδα Ξάνθης,Δόξα Γρατινής

3ος ΟΜΙΛΟΣ(34η)

Την άνοδο πήραν:

1ος ΟΜΙΛΟΣ:Οδυσσέας Αναγ. Σερρών

2ος ΟΜΙΛΟΣ:Μακεδονικός

3ος ΟΜΙΛΟΣ:Πυρσός Γρεβενών

4ος ΟΜΙΛΟΣ:Φωκικός

5ος ΟΜΙΛΟΣ:Εθνικός Φιλιπιάδας

6ος ΟΜΙΛΟΣ:Ζάκυνθος

7ος ΟΜΙΛΟΣ:Παναργειακός

8ος ΟΜΙΛΟΣ:Αγ. Παρασκευή

9ος ΟΜΙΛΟΣ:Κεραυνός Κερατέας

10ος ΟΜΙΛΟΣ:Χερσόνησος

ΑΕ Σιάτιστα - Κοζάνη 2-1

Εν.Απ.Παύλου - Γαλατινή 1-1

Καμβουνιακός - Μεγ.Καλύβια 2-2

Φλατσάτα - Πρόοδος Κομνηνών 3-0

Πύδνα Κίτρους - Αλεξάνδρεια 3-2

Απόλλων Λιτοχώρου - Ελλάς Ανω Καλλ. 4-2

Πυρσός Γρεβενών - ΑΕ Γραμμοχωρίων 4-0

Τρίκαλα - ΑΕ Ποντίων Βέροιας 2-0

Σβορώνος - Φλώρινα 0-2

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Πυρσός Γρεβ. 73-22 85

2.Τρίκαλα 87-25 82

3.Κοζάνη 79-40 66

4.Φλατσάτα 66-52 53

5.Καμβουνιακός 49-42 51

6.ΑΕ Σιάτιστα 48-36 51

7.Αλεξάνδρεια 52-49 50

8.Φλώρινα 55-43 50

9.Σβορώνος 43-42 50

9.Ενωση Απ. Π. 53-55 50

11.Μεγ.Καλύβια 50-47 49

12.Πρόοδος Κομνηνών 44-50 49

13.Απόλλων Λιτοχ. 45-52 47

14.Γαλατινή 49-52 36

15.ΑΕ Ποντίων Βέρ. 34-44 30

16.Πύδνα Κίτρους 39-73 28

17.ΑΕ Γραμμοχωρίων 33-73 26

18.Ελλάς Ανω Καλλ. 20-128 0

*Η Ελλάς Καλίνικης έχει ένα μηδενισμό, και -3 βαθμούς

* Πρωταθλητής είναι ο Πυρσός Γρεβενών

*Υποβιβάσθηκαν οι Απόλλων Λιτοχώρου,Γαλατινή ,ΑΕ Ποντίων Βέροιας,Πύδνα Κίτρους,ΑΕ Γραμμοχωρίων,Ελλάς Ανω Καλλινίκης

4ος ΟΜΙΛΟΣ(34η)

Τύρναβος - Αστέρας Καρδίτσας 0-1

Απόλλων Λάρισας - Μυρίκη 4-1

Αστέρας Ιτέας - Αρης Αγ.Κωνστ. 2-0

Φιλοκτήτης - Ρήγας Φεραίος 1-1

Αστέρας Ριζομύλου - Κίσσαβος 6-1

Ηρακλής Σοφάδων - Φωκικός 1-0

Βελούχι- Μαρτίνο 0-0

Αχιλλέας Φαρς. - Ανδρ.Γραβιάς 2-0

Ρεπό: Θησέας Αγριάς

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Φωκικός 59-25 65

2.Αστέρας Ιτέας 53-26 58

3.Θησέας Αγριάς 41-33 51

4.Απόλλων Λάρισας 42-26 50

5.Ρ.Φεραίος 45-34 49

6.Τύρναβος 42-29 47

7.Αστέρας Καρδ. 40-42 47

8.Ανδρ.Γραβιάς 35-26 46

9.Βελούχι 39-30 46

10.Μαρτίνο 44-41 46

11.Αχιλλέας Φαρσ. 42-39 45

12.Αστέρας Ριζομ. 41-35 44

13.Φιλοκτήτης 37-39 43

14.Αρης Αγ.Κωνστ. 33-39 42

15.Ηρακλής Σοφάδων 40-50 38

16.Κίσσαβος 22-64 21

17.Μυρίκη 19-100 8

* Πρωταθλητής είναι ο Φωκικός



*Υποβιβάσθηκαν οι Φιλοκτήτης,Αρης Αγ.Κωνσταντίνου,Αστέρας Ριζομύλου,Ηρακλής Σοφάδων, Κίσσαβος,Μυρίκη

5ος ΟΜΙΛΟΣ(30)

Θύελλα Ελεούσας - Ανατολή 0-3

Κρόνος Αργυράδων - Αμβρακικός 3-4

Βολίδα - Απόλλων Πάργας 4-2

Ακαρνανικός - Δόξα Κρανούλας 2-2

Προοδευτική Περ.- Σκουφάς Κομπ. 2-3

ΑΕ Μεσολογγίου -Σούλι Παραμυθιάς 2-2

Τηλυκράτης - Ναύπακτος 0-3

Εθνικός Φιλιπ. - Αχέρων Καναλακίου 1-2

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Εθνικός Φιλιπ. 49-24 59

2.Ανατολή 50-20 59

3.Δόξα Κρανούλας 48-28 58

4.Ακαρνανικός 38-29 49

5.Τηλυκράτης 46-36 47

6.Σκουφάς Κομπ. 42-32 47

7.Κρόνος Αργ. 52-48 42

8.Απόλλων Πάργας 41-43 42

9.Ναύπακτος 40-23 42

10.Αμβρακικός 33-42 42

11.Βολίδα 43-32 41

12.Αχέρων Καναλ. 35-38 41

13.Μεσολόγγι 36-49 35

14.Προοδευτική Περ. 42-69 29

15.Θύελλα Ελ. 24-55 20

16.Σούλι Παραμ. 19-71 14

*Πρωταθλητής είναι ο Εθνικός Φιλιπιάδας, ο οποίος υπερτερεί στην ισοβαθμία με την Ανατολή.

*Υποβιβάσθηκαν οι Αχέρων Καναλακίου,Μεσολόγγι,Προοδευτική Περάματος,Θύελλα Ελεούσας,Σούλι Παραμυθιάς

6ος ΟΜΙΛΟΣ(34)

Δάφνη Ανδραβίδας - Πανηλειακός 2-0

Ατρόμητος Λάππα - Απόλλων Πεταλ. 3-2

Λειβαθώ - Σπάρτη 1-1

Τέλος Αγρας - Αχαϊκή 2-2

Ζαβλάνι - Ζάκυνθος 0-2

Τσιλιβή - Εράνη Φιλιατρών 2-0

Αχιλλέας Καμαρών - Μιλτιάδης 3-0 α.α

Μολαϊκός - Αστέρας Αρφαρών 2-1

Αστέρας Αμαλιάδας - ΠΑΟ Βάρδας 1-3

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ζάκυνθος 75-15 82

2.Δάφνη Ανδραβ. 57-37 69

3.ΠΑΟΒάρδας 49-35 64

4.Αχιλλέας Καμαρών 61-35 63

5.Πανηλειακός 57-27 57

6.Ατρόμητος Λάππα 58-42 50

7.Σπάρτη 42-46 50

8.Αχαϊκή 51-48 49

9.Ζαβλάνι 37-31 46

10.Αστέρας Αρφαρών 32-36 46

11.Εράνη Φιλ. 34-41 46

12.Τέλος Αγρας 46-42 43

13.Τσιλιβή 65-43 42

14.Απόλλων Πεταλ. 44-60 38

15.Μολαϊκός 39-51 36

16.Λειβαθώ 41-70 27

17.Αστέρας Αμαλ. 31-71 22

18.Μιλτιάδης 0-0 0

*Ο Αστέρας Αμαλιάδας, και η Σπάρτη έχουν από 1 μηδενισμό -1 βαθμό

*Ο Μιλτιάδης αποχώρησε από το πρωτάθλημα

*Πρωταθλήτρια είναι η Ζάκυνθος

*Υποβιβάσθηκαν οι Τσιλιβή,Απόλλων Πεταλιδίου,Μολαϊκός, Λειβαθώ, Αστέρας Αμαλιάδας,Μιλτιάδης

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Αρτάκη - Δάφνη Ερυθρών 1-4

Ατρόμητος Χιλιομ. - Ενωση Μιδέας 1-1

Ακράτητος - Αίας Παραλίας 1-0

Ασπρόπυργος - Κρανίδι 3-2

Νεστάνη - Ολυμπιακός Λουτρακίου 0-5

Πλαταιές - Δόξα Μεγαλόπολης 0-1

Παναργειακός - Λουκίσια 2-2

Ρεπό: Λεωνίδιο

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Παναργειακός 62-18 63

2.Ακράτητος 46-19 56

3.Λεωνίδιο 45-22 56

4.Δόξα Μεγαλ. 34-27 48

5.Ολυμπιακός Λ. 51-31 47

6.ΑΟ Λουκισίων 41-27 43

7.Ασπρόπυργος 45-32 42

8.Ενωση Μηδέας 39-42 42

9.Κρανίδι 39-33 40

10.Ατρόμητος Χιλ.31-34 36

11.Δάφνη Ερυθρών 32-41 33

12.Αίας Παρ. 28-36 32

13.Νεστάνη 23-50 23

14.Αρτάκη 16-68 12

15.Πλαταιές 28-79 10

*Πρωταθλητής είναι ο Παναργειακός

*Υποβιβάσθηκαν οι Αίας Παρ.,Δάφνη Ερυθρών,Νεστάνη, Αρτάκη,Πλαταιές

9ος ΟΜΙΛΟΣ(30η)

Κεραυνός Κερατέας - ΑΕ Χίου 2-0

Περαμαϊκός - Σαρωνικός 1-4

Μοσχάτο - Προοδευτική 1-1

Ερμής Κορυδαλλού - Γλυκά Νερά 1-0

Αήττητος Σπάτων -ΑΕ Περάματος 1-2

Δάφνη Δαφνώνα - Αχιλλέας Κ.Αχ. 4-0

Ατρόμητος Πειραιά - Μαρκό 2-0

Ρεπό: ΑΕΡΑ

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Κεραυνός Κερ. 52-10 71

2.Αήττητος Σπ. 40-21 52

3.Σαρωνικός 36-21 48

4.ΑΕ Χίου 51-37 46

5.ΑΕΡΑ 40-34 46

6.Μαρκό 42-30 44

7.Μοσχάτο 33-36 41

8.Προοδευτική 28-26 40

9.Περαμαϊκός 37-40 36

10.ΑΕ Περάματος 29-31 35

11.Ατρόμητος Π. 23-25 35

12.Αχιλλέας Κ.Αχ.25-47 26

13.Δάφνη Δαφνώνα 32-51 25

14.Ερμής Κορυδ. 25-53 21

15.Γλυκά Νερά 20-49 10

*Πρωταθλητής είναι ο Κεραυνός Κερατέας

*Υποβιβάσθηκαν Αχιλλέας Κ.Αχ.,Δάφνη Δαφνώνα,Ερμής Κορυδ., Γλυκά Νερά, ενώ ο Ατρόμητος, και η Α.Ε Περάματος θα δώσουν αγώνα μπαράζ για την αποφυγή της 11η θέσης

10ος ΟΜΙΛΟΣ (34η)

Χερσόνησος -Χανιά 1-0

Επισκοπή -Ηρόδοτος 2-3

Γρανίτης - Ικαρος 2-4

Τυμπάκι - Αετός Ανωγείων 5-2

Αστέρας Περ. - ΠΑΟΚρουσσώνα 1-2

ΠΑΝΟΜ - Πλατανιάς 1-1

Γιούχτας - ΟΦ Ιεράπετρας 0-1

Μινώταυρος - Μοχός 1-1

Ρεπό: Αγιος Νικόλαος

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Χερσόνησος 80-20 77

2.Μοχός 70-25 68

3.Χανιά 57-21 65

4.Ηρόδοτος 56-22 60

5.Πλατανιάς 56-34 59

6.ΠΑΟΚρουσσώνα 51-32 55

7.Γιούχτας 51-33 49

8.Αετός Ανωγ 54-44 49

9.Επισκοπή 39-45 42

10.Αστέρας Περ. 30-46 40

11.Μινώταυρος 47-54 38

12.ΟΦΙεράπετρας 34-47 37

13.Ικαρος 45-83 35

14.Αγ.Νικόλαος 21-61 27

15.Τυμπάκι 32-56 27

16.ΠΑΝΟΜ 31-62 19

17.Γρανίτης 23-92 13

*Πρωταθλήτρια είναι η Χερσόνησος

*Ηρόδοτος έχει 1 μηδενισμό και -3 βαθμούς

*Υποβιβάσθηκαν οι ΟΦΙεράπετρας,Ικαρος,Αγ.Νικόλαος,Τυμπάκι,ΠΑΝΟΜ, Γρανίτης.

 

Ολυμπιακός

Ξορκίζοντας τον Κόντε

Ο Γιάννης Φιλέρης θυμάται το γκολ του Κόντε και πιστεύει ότι το φάντασμα του προ 20ετίας αποκλεισμού ξορκίστηκε οριστικά από το ευτυχισμένο Καραϊσκάκη στο 3-1 του Φορτούνη.