Στη Γ' Εθνική Δόξα Κρανούλας και Επανωμή

Η Δόξα Κρανούλας στέφθηκε πρωταθλήτρια στον 5ο όμιλο κι ανεβαίνει για πρώτη φορά στην Ιστορία της στην Γ΄ Εθνική, ενώ στον 2ο όμιλο πρωταθλήτρια στέφθηκε η Αναγέννηση Επανωμής.

Ακόμη, μετά από μιά δεκαετία, λαμβάνει τέλος η διαδρομή του Ακράτητου στα εθνικά πρωταθλήματα, καθώς μετά την ήττα του από τον Παναυπλιακό (7ος όμιλος), υποβιβάστηκε στα τοπικά πρωταθλήματα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος (34η αγ.)

Κεραυνός Κρηνίδων - Πανδραμαϊκός 0-1

Ορέστης - Εθνικός Γαζώρου 1-4

Προσοτσάνη - Ορφέας Ελευθερ. 1-2

Εχίνος Σπορ - Βισαλτιακός 3-3

ΑΕ Χρυσού - Πιερικός Μελις. 1-4

Μ. Αλ.Αγ. Αθανασίου - Δόξα Πετρούσας 3-2

Ασπίδα Δραβήσκου - Μ. Αλ.Ηράκλειας 1-6

Βιστωνίδα - Ελπίδα Σαππών 1-10

Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης



Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Βισαλτιακός 74-29 68

2. Μ. Αλέξ.Ηράκλειας 52-31 63

3. Ορφέας Ελευθερ. 47-30 58

4. Ελπίδα Σαππών 44-19 58

5. Κεραυνός Κρηνίδων 59-30 57

6. Προσοτσάνη 55-33 57

7. Πιερικός Μελις. 43-29 56

8. Εθνικός Γαζώρου 58-31 56

9. Εχίνος Σπορ 50-36 52

10. Δόξα Πετρούσας 38-24 51

11. Ορφέας Ξάνθης 45-29 50

12. Πανδραμαϊκός 46-29 50

13. ΑΕ Χρυσού 22-40 24

14. Βιστωνίδα 21-69 22

15. Μ. Αλ.Αγ. Αθανασίου 26-72 19

16. Ορέστης 34-77 18

17. Ασπίδα Δραβήσκου 15-106 7

* Ο Βισσαλτιακός κατάκτησε το πρωτάθλημα κι ανέρχεται στην Γ΄ Εθνική

* Υποβιβάζονται η Ασπίδα Δραβήσκου, ο Ορέστης, ο Μ Αλεξ. Αγ. Αθανασίου, η Βιστωνίδα, η Α.Ε. Χρυσού, κι ο Πανδραμαικός



2ος όμιλος (30η αγ.)



Πάικο Γουμένισσας - Πολύκαστρο 3-0 α.α.

Ολυμπιακός Γαλατάδων - Δόξα Ασσήρου 5-0

Μουδανιά - Νίκη Πολυγύρου 2-3

Διόσκουροι - Εθνικός Σοχού 3-0

Ηλιούπολη - Απόλλων Κρ.Βρύσης 5-1

Κιλκισιακός - Αλμωπός Αριδαίας 0-2

Αναγ.Επανομής - ΠΑΟ Διοικητηρίου 1-0

Ρεπό: Αετός Σκύδρας



Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Αναγ.Επανομής 51-20 66

2. Νίκη Πολυγύρου 63-27 64

3. Κιλκισιακός 45-19 55

4. Αετός Σκύδρας 40-28 46

5. Ολυμπιακός Γαλ. 42-30 46

6. ΠΑΟΔ 35-32 38

7. Εθνικός Σοχού 32-37 36

8. Αλμωπός Αριδ. 43-43 37

9. Μουδανιά 44-37 35

10. Διόσκουροι 37-38 35

11. Πάικο Γουμένισσας 29-41 34

12. Ηλιούπολη 39-39 31

13. Πολύκαστρο 24-63 23

14. Απόλλων Κρ. Βρ. 24-41 22

15. Δόξα Ασσήρου 14-67 11

*Η Αναγ. Επανωμής κατέκτησε το πρωτάθλημα, ι ανέρχεται στην Γ΄ Εθνική.

* Υποβιβάζονται η Δόξα Ασσήρου, ο Απόλλων Κρ. Βρύσης, το Πολύκαστρο, η Ηλιούπολη, και το Πάικο Γουμένισας.



4ος όμιλος (34η αγ.)



Εθνικός Καστρακίου - Μαρτίνο 3-0

Αναγέννηση Παλαιοκ. - Αγρότης Λιανοκ. 0-3 α.α

Αστέρας Καρδίτσας - Κεχαγιάς Προσηλίου 0-0

Καρδίτσα - Βελούχι 5-1

Πυργετός - Μεγάλα Καλύβια 7-1

Τρίκαλα - Απόλλων Λάρισας 3-1

Τύρναβος 2005 - Ρήγας Φεραίος 4-1

Αστέρας Ιτέας - Θησέας Αγριάς 5-0

Αχιλλέας Φαρσάλων - Πύρασος 3-2



Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Τρίκαλα 94-9 90

2. Τύρναβος 2005 76-17 86

3. Πυργετός 67-28 66

4. Καρδίτσα 53-29 61

5. Αγρότης Λιανοκ. 5343 57

6. Αστέρας Ιτέας 65-36 53

7. Βελούχι 52-43 51

8. Εθνικός Καστρακίου 39-40 50

9. Απόλλων Λάρ. 51-45 47

10. Πύρασος 45-42 46

11. Κεχαγιάς Προς. 45-51 45

12. Ρήγας Φεραίος 33-36 41

13. Αχιλλέας Φαρσ. 43-68 38

14. Θησέας Αγριάς 40-68 34

15. Μαρτίνο 34-65 33

16. Αστέρας Καρδίτσας 36-65 31

17. Αναγ. Παλαιοκατούνας 26-6326

18. Μ.Καλύβια 16-115 8

* Τα Τρίκαλα είναι η πρωταθλήτρια ομάδα του ομίλου κι ανέρχεται στην Γ΄ Εθνική.

* Υποβιβάζονται τα Μ. Καλύβια, η Αναγ. Παλαιοκατούνας, ο Αστέρας Καρδίτσας, το Μαρτίνο, ο Θησέας Αγριάς, ο Αχιλλέας Φαρσάλων, και ο Ρήγας Φεραίος.



5ος όμιλος (34η αγ.)



Αραχθος Παχυκ. - Πίνδος Κόνιτσας 8-2

Ναύπακτος - Ακαρνανικός 3-0 α.α

Βολίδα - Ελαιόφυτο 0-0

Απόλλων Πάργας - Αμβρακικός 2-0

Ανατολή - Κρόνος Αργυράδων 3-0 α.α

Θεσπρωτός - Σκουφάς Κομποτίου 1-2

Τηλυκράτης - Θρίαμβος Λούρου 8-1

Δόξα Κρανούλας - ΑΕ Γιάννενα 4-1

Ρεπό: Ολυμπος Κέρκυρας



Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Δόξα Κρανούλας 60-25 66

2. Ναύπακτος 46-13 64

3. Βολίδα 53-34 60

4. Αραχθος Παχ. 59-34 60

5. Τηλυκράτης 46-21 60

6. Ελαιόφυτο 50-48 52

7. Σκουφάς Κομπ. 46-26 51

8. Ανατολή 47-27 51

9. Απόλλων Πάργας 46-28 50

10. Αμβρακικός 41-35 49

11. Θεσπρωτός 38-37 47

12. Ακαρνανικός 44-45 42

13. Ολυμπος Κέρκ. 50-51 39

14. Πίνδος Κόνιτσας 26-60 29

15. ΑΕ Γιάννενα 30-54 20

16. Θρίαμβος Λούρου 16-79 13

17. Κρόνος Αργυράδων 0-0 0

*Η Δόξα Κρανούλας είναι η πρωταθλήτρια κι ανέρχεται στην Γ ΄Εθνική

*Υποβιβάσθηκαν ο Κρόνος Αργυράδων,ο Θρίαμβος Λούρου, η Α.Ε. Γιάννινα, η Πίνδος Κόνιτσας, ο Όλυμπος Κερκύρας, ο Ακαρνανικός



6ος ΟΜΙΛΟΣ (33ή αγ.)



ΠΑΟ Βάρδας - Δάφνη Ανδραβίδας 0-3 α.α

Ατρόμητος Λάππα - Θύελλα Πατρών 8-2

Αχιλλέας Καμαρών - Ζαβλάνι 1-0

Πανηλειακός - Εράνη Φιλιατρών 1-0

Τέλος Αγρας - Παπυργιακός 2-1

Καταστάρι - Παναιγιάλειος 2-2

Διαγόρας Βραχν. - Αχαϊκή 0-0

Κάστρο - Μεσσηνιακός 1-6

Ρεπό: Πάμισος



Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Παναιγιάλειος 64-17 74

2. Αχιλλέας Καμαρών 50-17 63

3. Πανηλειακός 54-25 59

4. Πάμισος 37-25 51

5. Μεσσηνιακός 49-30 51

6. Τέλλος Άγρας 48-41 49

7. Ζαβλάνι 49-35 47

8. Αχαϊκή 43-36 47

9. Ατρόμητος Λάππα 49-38 47

10. Εράνη Φιλιατρών 36-32 45

11. Δάφνη Ανδραβίδας 41-31 44

12. Διαγόρας Βραχν. 47-49 44

13. Καταστάρι 34-50 36

14. Θύελλα Πατρών 34-52 32

15. Παπυργιακός 24-35 32

16. Κάστρο 24-76 15

17. ΠΑΟ Βάρδας 0-0 0



ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (34η)

Δάφνη Ανδραβίδας - Ατρόμητος Λάππα, Πάμισος - Αχιλλέας Καμαρών, Θύελλα Πατρών - Πανηλειακός Ζαβλάνι - Τέλος Αγρας, Εράνη Φιλιατρών - Καταστάρι Παπυργιακός - Διαγόρας Βραχν, Παναιγιάλειος - Μεσσηνιακός, Αχαϊκή - Κάστρο Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας



7ος όμιλος (33η αγ.)



Κρανίδι - Ολυμπιακός Λουτρ. 1-0

Ηρακλής Ψαχνών - Πέλοπας Κιάτου 6-1

Ερμής Μελιγούς - Θήβα 4-6

Σπάρτη - Ατρόμητος Χιλιομ. 4-1

Ασπρόπυργος - Ενωση Μιδέας 4-1

Πανναυπλιακός - Ακράτητος 2-1

Δόξα Μεγαλ. - Ολυμπιακός Γυθείου 0-3 α.α

Παναλίαρτος - Αστέρας Μαγούλας 0-2

Λεωνίδιο - Λουκίσια 2-3



Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Ασπρόπυργος 89-17 92

2. Θήβα 93-19 87

3. Λουκίσια 61-38 67

4. Ολυμπιακός Λουτρ. 71-36 65

5. Αστέρας Μαγ. 44-39 59

6. Πέλοπας Κιάτου 54-42 53

7. Ηρακλής Ψαχνών 59-60 52

8. Ενωση Μιδέας 51-47 49

9. Ατρόμητος Χιλ. 48-57 49

10. Πανναυπλιακός 49-44 48

11. Κρανίδι 44-43 47

12. Ακράτητος 43-46 46

13. Ερμής Μελιγούς 50-77 40

14. Σπάρτη 45-62 36

15. Λεωνίδιο 38-59 33

16. Ολυμπιακός Γυθείου 33-60 34

17. Παναλίαρτος 37-83 18

18. Δόξα Μεγαλ. 13-105 1

* Η Ένωση Μηδέα ,ο Παναλίαρτος , και ο Αστέρας Μαγούλας έχουν από ένα μηδενισμό.

*Ο Ασπρόπυργος είναι ο πρωταθλητής του ομίλου κι ανέρχεται στην Γ΄ Εθνική.

* Υποβιβάζονται η Δόξα Μεγαλόπολης, ο Παναλίαρτος, ο Ολυμπιακός Γυθείου, το Λεωνίδιο, η Σπάρτη, ο Ερμής Μελιγούς, και ο Ακράτητος



9oς όμιλος (30η αγ.)



ΑΕΡΑφάντου - Αμφιάλη 1-0

ΑΕ Περάματος - Μοσχάτο 1-1

Προοδευτική - Ομηρος Καλλιμασιάς 7-0

ΑΕ Χίου - Αήττητος Σπάτων 0-5

Μαρκό - Περαμαϊκός 3-1

Κερατσίνι - Αχαρναϊκός 0-2

Σαρωνικός - Διαγόρας Βατίου 4-0

Ρεπό: Ολυμπιακός Λαυρίου



Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Σαρωνικός 57-21 69

2. Αήττητος Σπάτων 55-16 61

3. Αχαρναϊκός 53-26 61

4. Ολυμπιακός Λαυρ.44-24 55

5. Προοδευτική 46-30 46

6. Αμφιάλη 33-28 41

7. Μαρκό 36-32 41

8. ΑΕΡΑφάντου 48-46 41

9. ΑΕ Περάματος 31-27 38

10. Κερατσίνι 36-33 37

11. Μοσχάτο 29-37 34

12. ΑΕ Χίου 23-46 23

13. Διαγόρας Βατίου 17-42 22

14. Περαμαϊκός 25-55 14

15. Ομηρος Καλλ. 14-82 4

*Ο Σαρωνικός είναι ο πρωταθλητής του ομίλου κι ανέρχεται στην Γ΄ Εθνική.

* Υποβιβάζονται οι Όμηρος Καλλιμασιάς, ο Περαμαικός, ο Διαγόρας Βατίου, η Α.Ε. Χίου, και το Μοσχάτο



10ος όμιλος (30αγ.)



ΠΑΟ Κρουσσώνα - Ηρόδοτος 1-2

Αλμυρός - Επισκοπή 2-0

Πλατανιάς - ΑΟ Χανιά 0-0

Γιούχτας - Αστέρας Περάματος 4-3

Αναγ.Ιεράπετρας - Μοχός 0-1

Κριτσά - Σπάθα 2-5

Εν. Ατσιπ.Πρινέ - Αετός Ανωγείων 1-1

Μινώταυρος - Ασίτες 2-0



Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Πλατανιάς 61-15 66

2. Μοχός 70-32 64

3. Χανιά 52-22 61

4. Γιούχτας 66-39 58

5. Αναγ.Ιεράπετρας 47-38 53

6. Ηρόδοτος 33-20 45

7. ΠΑΟ Κρουσσώνα 42-31 43

8. Σπάθα 49-38 42

9. Επισκοπή 46-47 40

10. Μινώταυρος 41-53 40

11. Αετός Ανωγείων 38-40 37

12. Κριτσά 28-43 32

13. Αστέρας Περάματος 27-50 28

14. Αλμυρός 33-69 23

15. Ασίτες 23-70 13

16. Εν. Ατσ.Πρινέ 18-63 12

*Ο Ηρόδοτος έχει -2 βαθμούς

* Ο Πλατανιάς κατέκτησε το πρωτάθλημα, κι ανέρχεται στην Γ΄ Ε θνική.

* Υποβιβάζονται η Εν. Ατσιποπούλου Πρινέ, οι Ασίτες, ο Αλμυρός, κι ο Αστέρας Περάματος

Wonderkid

Είναι ο Zion Williamson ο νέος LeBron James;

Οι συγκρίσεις καλό είναι να αποφεύγονται. Εκτός και αν τις κάνουν τύποι σαν τον Steve Kerr. Τότε μάλλον αποκτούν αξία και εμείς λόγο να σου γνωρίσουμε τον Zion Williamson.

Face Control

Ο Ινσούα έπαιξε και για την Μπόκα

Πολλά χιλιόμετρα μακριά από το Φάληρο η αγαπημένη του Μπόκα Τζούνιορς έπαιζε κόντρα στη 'μισητή' Ρίβερ Πλέιτ και ο Εμανουέλ Ινσούα έπαιξε και γι' αυτή στο ντέρμπι. Και μάλιστα χωρίς να δεχθεί κάρτα!