Στο 30' ο Κόντε έχασε το πέναλτι που είχε κερδίσει ο Μιχαήλ. Αντίθετα στο 32' ο Ναδάλες τιμώρησε την ολιγωρία στην άμυνα του ΠΑΣ και με το 1-0 χάρισε στον Απόλλωνα τρεις πολύτιμους βαθμούς στη μάχη της παραμονής.

Την ίδια ώρα που πολιτεία, ΕΠΟ, Super League Σουρωτή είναι πνιγμένοι σε μία... κουταλιά νερό, ο Κώστας Κατσουράνης, με tweet-μαχαιριά, μας έκανε να ντραπούμε για την κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο με τη συγκλονιστική ερώτηση του γιου του.

Η διακοπή του πρωταθλήματος θα διαρκέσει τουλάχιστον δύο εβδομάδες κάτι που σημαίνει ότι ποδοσφαιρική δράση σε επίπεδο Superleague θα έχουμε από τον επόμενο μήνα. Οι λεπτομέρειες.

O Γιώργος Βασιλειάδης προχώρησε σε επίσημη δήλωση και προανήγγειλε δύσκολες αποφάσεις ακόμα και σε συνεννόηση με την FIFA και την UEFA. Τι είπε για τον Σαββίδη ο υφυπουργός αθλητισμού.

Μετά τα όσα έγιναν στην Τούμπα, η ελληνική κυβέρνηση εξετάζει όλα τα ενδεχόμενα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Στο τραπέζι πολλά σενάρια, μίλησε με τον Αλέξη Τσίπρα ο Γιώργος Βασιλειάδης.

Ένα ντέρμπι που άρχισε, έφτασε στο 90', αλλά δεν τέλειωσε ποτέ! Η εισβολή του Ιβάν Σαββίδη στον αγωνιστικό χώρο προκάλεσε την αποχώρηση διαιτητών και ΑΕΚ, με αποτέλεσμα τις επί δίωρο διαβουλεύσεις στ' αποδυτήρια και την οριστική διακοπή του μεγάλου αγώνα στην Τούμπα αφού το γκολ του Βαρέλα κατακυρώθηκε! Όλα όσα συνέβησαν μέσα από το αναλυτικό live του Contra.gr.

Η Λαμία έχασε ένα... τσουβάλι ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο όμως δεν μπόρεσε να κάνει την ολική ανατροπή με τον Λεβαδειακό και με το 1-1 στο φινάλε θα συνεχίζει να ζει με το άγχος για την παραμονή.

Ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του απέναντι στον Πλατανιά, τον... σκόρπισε με 4-0 και περιμένει πλέον να δει αν θα παραμείνει η τιμωρία του -3 που του έχει επιβληθεί ή αν θα "πέσει", βάζοντάς τον εκ νέου σε τροχιά τίτλου. Γκολ ο Μιραλάς μετά από έναν χρόνο!

Ο υφυπουργός αθλητισμού, Γιώργος Βασιλειάδης, σχολίασε την απόφαση της Επιτροπής Εφέσεων της ΕΠΟ, τονίζοντας πως περιμένει και αυτός να διαβάσει το σκεπτικό της απόφασης. Τι είπε για τους τακτικούς δικαστές.

Για πεντάδα... μανιακοί Παναθηναϊκός και Αστέρας Τρίπολης που αναδείχθηκαν ισόπαλοι σε 1-1 παίζοντας ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι στη Λεωφόρο. Οι φιλοξενούμενοι που δεν έχασαν ούτε απ' αυτόν τον "μπιγκφοράτο" αντίπαλο προηγήθηκαν στο σκορ, αλλά οι "πράσινοι" βρήκαν την ισοφάριση με τον Λουντ.

Ο Αμρ Ουάρντα χάρισε τον βαθμό στον Ατρόμητο απέναντι στον Πανιώνιο με ένα εκπληκτικό γκολ στις καθυστερήσεις και στη συνέχεια "έγραψε" με το διάλογο που άνοιξε με την εξέδρα. Διαβάστε λεπτομέρειες και δείτε φωτογραφίες!

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, ο Ατρόμητος βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει σε 2-2 και να παγώσει τη Νέα Σμύρνη. Το γκολ της ισοφάρισης ο απίθανος Ουάρντα στο 93'!

Βαθμός... ανάσα για την Κέρκυρα στην έδρα της ΑΕΛ και μάλιστα με παίκτη λιγότερο για περισσότερα από 25 λεπτά. Μοιραίος για τους Φαίακες ο Ντένις Επστάιν που είχε δοκάρι στο 65ο λεπτό.

Ο Πλατανιάς δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του Ηρακλή, όμως τη λύση έδωσε και πάλι ο Γιακουμάκης, ο οποίος με δικό του τέρμα στο στο 78', χάρισε στην ομάδα του τη νίκη με 1-0 στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 25η αγωνιστική της Super League.

Τι δήλωσε ο προπονητής του Παναθηναϊκού στη συνέντευξη Τύπου μετά το 1-0 επί του Ολυμπιακού, την απόδοση των παικτών του και το αν ο ίδιος είχε επιπλέον κίνητρο.

Η βαθμολογία της Super League

Τελ. ανανέωση : 19/03/17 21:43

Δείτε πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία της Super League μετά και τη μεγάλη νίκη του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό (1-0) για την 25η αγωνιστική.

Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε το ντέρμπι του "Απόστολος Νικολαϊδης". Ο Παναθηναϊκός ήταν ολοκληρωτικά κυρίαρχος και νίκησε δίκαια 1-0 τον Ολυμπιακό προς μεγάλη ικανοποίηση του κόσμου του. Μπορούσαν και άλλα γκολ οι πράσινοι, τραγικοί οι "ερυθρόλευκοι".

Ο Περικλής Βασιλάκης μιλάει στο Contra.gr για το πως οι διαιτητές άφησαν τους ποδοσφαιριστές να... παραγίνουν φίλοι τους, το σεβασμό που έχει χαθεί και την ευθύνη των ρέφερι που τα τελευταία χρόνια είναι... αδιάβαστοι.

Πέλκας για...τρεις! Με γκολ του Ελληνα άσου στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα ο ΠΑΟΚ λύγισε τον υπέροχο Πανιώνιο με 1-0 στη γεμάτη Τούμπα. Απαράδεκτη χειρονομία από το σκόρερ του Δικεφάλου του Βορρά και δίκαιη αποβολή. Δύο δοκάρια ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο του ματς.

Η συντακτική ομάδα του Contra.gr κάνει τις προβλέψεις της για το σπουδαίο ντέρμπι της Κυριακής (19:30) ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. Ποιος βλέπει... ξεκούραστο άσο, ποιος... σούπα χωρίς γκολ και ποιοι παίκτες είναι "καρτάκηδες".

LIVE η Super League στον Sport24 Radio 103.3

Τελ. ανανέωση : 19/03/17 14:52

Ακούστε ζωντανά την περιγραφή των αναμετρήσεων της 25ης αγωνιστικής της Super League και ενημερωθείτε για την εξέλιξή τους από τον Sport24 Radio 103.3. Στις 15:00 ΠΑΟΚ - Πανιώνιος. Στις 17:15 Ξάνθη - Λεβαδειακός, Αστέρας - ΠΑΣ και στις 19:30 Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός.

Σκληρές δηλώσεις από τον πρόεδρο του Ατρόμητου Γιώργο Σπανό, που ζητά την παραίτηση των Κουκουλάκη - Τριτσώνη. "Με εντολή των μεγάλων σφυρίζουν συγκεκριμένοι διαιτητές", ήταν μερικές από τις... βόμβες που πέταξε.

Σε ένα κακό από πλευράς θεάματος παιχνίδι, η ΑΕΚ πήρε το πολύτιμο διπλό με 1-0 στο Περιστέρι (μετά από οκτώ σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα) και κλειδώνει την 5η θέση και τα πλέι οφ. Σημαντικά λάθη από τους βοηθούς που αδίκησαν και τις δυο ομάδες.

Μετά από δέκα σερί αγωνιστικές η Βέροια πέτυχε νίκη στην Super League και μάλιστα με πανηγυρικό τρόπο (4-0) κόντρα στην Κέρκυρα. Μύλος με Κεϊτά στο πρώτο ημίχρονο, εκπληκτικός Στόιτσεφ για την "βασίλισσα". Τέσσερα γκολ μετά από δυο χρόνια η Βέροια!

Τελ. ανανέωση : 18/03/17 14:59

Ακούστε ζωντανά την περιγραφή των αναμετρήσεων της 25ης αγωνιστικής της Super League και ενημερωθείτε για την εξέλιξή τους από τον Sport24 Radio 103.3. Στις 15:00 Βέροια-Κέρκυρα. Στις 17:15 ΑΕΛ-Παναιτωλικός και στις 19.30 Ατρόμητος-ΑΕΚ.

Κατρακύλησε ο άσος της Βέροιας!

Τελ. ανανέωση : 17/03/17 12:04

Έντονο στοιχηματικό ενδιαφέρον φαίνεται πως έχει η αναμέτρηση της Βέροιας με την Κέρκυρα και συγκεκριμένα ο άσος, που μέσα σε μία μέρα έχει πέσει μία ολόκληρη μονάδα! Δείτε τις αποδόσεις.

Ο mr. Χ Κομίνης

Τελ. ανανέωση : 16/03/17 19:37

Οι ισοπαλίες στα τέσσερα ντέρμπι και το 33.3% σε 72 αγώνες στο πρωτάθλημα που έχει ο Γιώργος Κομίνης. Δείτε αναλυτικά τα στατιστικά του διαιτητή που θα σφυρίξει το Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός (19/3, 19:30).