Η Κυριακή της Super League ήταν άσπρο - μαύρο μετά τις μεγάλες νίκες του ΠΑΟΚ και του ΟΦΗ. Για τον Άρη ήταν γκρίζα, για τον Ολυμπιακό κατάμαυρη. Οι αριθμοί των τεσσάρων 9αριών που λένε την αλήθεια.

Ενα ματς ρουτίνας έγινε... ροντέο και ο Παναθηναϊκός πήρε μία ανέλπιστη, όπως εξελίχθηκε το ματς, νίκη επί της ΑΕΛ. Οι πράσινοι προηγήθηκαν αλλά εν συνεχεία ισοφαρίστηκαν και έμειναν με 9 παίκτες πριν λυτρωθούν με τον Χίλιεμαρκ στις καθυστερήσεις. Ακυρώθηκε κανονικό γκολ της ΑΕΛ στο 1-1!

Δύο πολύ σημαντικούς βαθμούς στα Πηγάδια άφησε η ΑΕΚ κόντρα στη γενναία Ξάνθη (1-1). Οι ακρίτες προηγήθηκαν, στη συνέχεια έμειναν με 9 παίκτες και λύγισαν στο 88' όταν ισοφάρισε ο Βράνιες! Επεσε στην 2η θέση η Ενωση, παρά τη μεγάλη προσπάθειά της σ' όλο το 90λεπτο!

Ο ΠΑΟΚ έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο για περίπου 50 λεπτά, χρόνος αρκετός για να "καθαρίσει" την Λαμία με 4-0. Συνεχίζει το σερί του ο καταπληκτικός Πρίγιοβιτς, πανέμορφο τέρμα από Πέλκα. Αποβλήθηκε με δυο κάρτες σε 16 λεπτά ο Νίκος Αναστασόπουλος.

Επεισόδια στην Νέα Σμύρνη

Τελ. ανανέωση : 14/10/17 23:07

Ένταση προκλήθηκε με το σφύριγμα της λήξης του αγώνα Πανιώνιος - Ολυμπιακός, με αποτέλεσμα η Αστυνομία να κάνει χρήση χημικών για να επιβάλει την τάξη.

Σ' ένα "τρελό" ματς στη Νέα Σμύρνη ο Ολυμπιακός επέστρεψε στις νίκες, αφού πρώτα πέρασε από... σαράντα κύματα, καθώς βρέθηκε να κερδίζει στο πρώτο ημίχρονο με 3-1, αλλά στο 84' ο Πανιώνιος έφερε το ματς στα ίσα 3-3 με τον Ντουρμισάι. Ο Φορτούνης, ο κορυφαίος των "ερυθρόλευκων"... καθάρισε το παιχνίδι για την ομάδα του με πέναλτι στο 87' διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.

Χάρη σε ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ από τον Μάντσον στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος νίκησε και τον Αστέρα Τρίπολης με 1-0 και έπιασε την ΑΕΚ στην κορυφή της Super League Σουρωτή. Με εννέα παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε με 3-1 του Πλατανιά στο γήπεδο των "Ζωσιμάδων" για την 7η αγωνιστική της Super League Σουρωτή. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι.

Εχασε τη μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΣ

Τελ. ανανέωση : 23/11/16 18:09

Πολύ κακό για το τίποτα. ΠΑΣ και Λεβαδειακός έμειναν στο 0-0 στους Ζωσιμάδες στο εξ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής και έτσι οι Ηπειρώτες δεν κατάφεραν να πλασαριστούν στη 2η θέση.

LIVE η Super League στον Sport24 Radio 103.3

Τελ. ανανέωση : 05/11/16 13:55

Ακούστε ζωντανά την περιγραφή των αναμετρήσεων της 9ης αγωνιστικής της Super League από τη συχνότητα του Sport24 Radio 103.3. Τώρα το παιχνίδι ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης. Στις 17:15 Λεβαδειακός - Ξάνθη και στις 19:30 το ματς ΑΕΚ - Ατρόμητος.

Τελ. ανανέωση : 29/10/16 13:25

Ακούστε ζωντανά την περιγραφή των αναμετρήσεων της 9ης αγωνιστικής της Super League από τη συχνότητα του Sport24 Radio 103.3. Τώρα το παιχνίδι ΑΕΛ - Πανιώνιος. Στις 17:15 Ξάνθη - Κέρκυρα και το απόγευμα στις 19:30 ο Ατρόμητος φιλοξενεί τον Ολυμπιακό.

Τελ. ανανέωση : 23/10/16 14:18

Ακούστε ζωντανά την περιγραφή των αναμετρήσεων της 8ης αγωνιστικής της Super League από τη συχνότητα του Sport24 Radio 103.3. ΤΩΡΑ διεξάγεται το Ηρακλής - Ατρόμητος. Στις 18:15 η σέντρα στα Λεβαδειακός - Παναιτωλικός και ΠΑΣ - ΑΕΛ και στις 20:30 στο ντέρμπι Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ.

Τελ. ανανέωση : 22/10/16 14:27

Ακούστε ζωντανά την περιγραφή των αναμετρήσεων της 8ης αγωνιστικής της Super League από τη συχνότητα του Sport24 Radio 103.3. ΤΩΡΑ: Κέρκυρα - Αστέρα. Στις 18:15 Πλατανιάς - Ξάνθη. Το βράδυ στις 20:30 ΑΕΚ - Πανιώνιος.

Η... πασαρέλα της αγωνιστικής

Τελ. ανανέωση : 17/10/16 08:17

Και αυτή την αγωνιστική η γυναικεία παρουσία στις κερκίδες των γηπέδων που πραγματοποιήθηκαν τα ματς της Super League ήταν... έντονη. Δείτε τις πιο όμορφες "φάσεις" του Σαββατοκύριακου.

ΠΑΟΚ - Χουάντερσον... 1-0!

Τελ. ανανέωση : 16/10/16 21:26

O ΠΑΟΚ νίκησε 1-0 τον Ηρακλή αλλά άφησε...παραπονούμενος τον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας. Ο Δικέφαλος έχασε ευκαιρίες για να πετύχει πολλά περισσότερα γκολ αλλά όλες οι προσπάθειές του "σκόνταψαν" πάνω στον εκπληκτικό Χουάντερσον. Σκόρερ ο Ροντρίγκες μόλις στο 3ο λεπτό.

Ο Σταύρος Καραΐνδρος συνομιλεί αυτή την ώρα με τους αναγνώστες του Contra.gr για τα ματς της 7ης αγωνιστικής της Super League. Η ήττα του Παναθηναϊκού από την Ξάνθη στη Λεωφόρο και η νίκη του Ολυμπιακού στη Νέα Σμύρνη σε πρώτο πλάνο. Στείλτε τις ερωτήσεις σας και μπείτε στο διάλογο.

Τελ. ανανέωση : 16/10/16 16:10

Ακούστε ζωντανά την περιγραφή των αναμετρήσεων της 7ης αγωνιστικής της Super League από τη συχνότητα του Sport24 Radio 103.3. ΤΩΡΑ: Παναθηναϊκός-Ξάνθη. Στις 18:15 το Ατρόμητος-Βέροια, ενώ στις 20:30 το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης μεταξύ ΠΑΟΚ και Ηρακλή.

Οι "μουτζαχεντίν" του Νίκου Παπαδόπουλου, το "must win" παιχνίδι για τον Βλάνταν Ίβιτς και ο Ηρακλής που κάνει... ζημιές στον ΠΑΟΚ, όπως πέρσι που κέρδισε τον "δικέφαλο" στην προτελευταία του νίκη, τότε, το τελευταίο οκτάμηνο!

Ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα και εφέτος από τη Νέα Σμύρνη επικρατώντας του Πανιωνίου 2-0 με γκολ που πέτυχαν οι Μποτία και Μιλιβόγεβιτς από στημένες φάσεις. Πρώτοι οι "ερυθρόλευκοι" που περιμένουν το αποτέλεσμα του Παναθηναϊκού. Με πολλά και σοβαρά λάθη η διαιτησία του Λαμπρόπουλου.

Με "εκρηκτικό" ξεκίνημα και τους Λεντέσμα, Μάρκος Πάουλο σε μεγάλο μέρα, ο Παναιτωλικός διέλυσε 4-0 την Κέρκυρα που... βυθίζεται βαθμολογικά. Τέταρτο σερί παιχνίδι αήττητα τα "καναρίνια" του Ματζουράκη.

Τελ. ανανέωση : 15/10/16 14:36

H Super League επιστρέφει και μέσω του Sport 24 Radio 103.3 μπορείτε να μεταφερθείτε σε όλα τα γήπεδα. Η αρχή στο Αγρίνιο με το Παναιτωλικός-Κέρκυρα και η συνέχεια σε Τρίπολη με το Παναιτωλικός-Πλατανιάς. Στις 20:30 ο Πανιώνιος υποδέχεται τον Ολυμπιακό στη Ν.Σμύρνη.

Τον "ανεπιθύμητο" ρέφερι από την Ηλεία έστειλε η ΚΕΔ στον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Πανιώνιο. Ποιοι είναι οι διαθέσιμοι διεθνείς διαιτητές για το ντέρμπι των "ερυθρόλευκων" με τον ΠΑΟΚ σε μία εβδομάδα.

Πετράκης: "Να συνεχίσουμε έτσι!"

Τελ. ανανέωση : 19/10/15 19:36

Παρά την ήττα από τον Παναθηναϊκό, ο Γιάννης Πετράκης διέγνωσε ότι η ομάδα του πορεύεται το δρόμο της αγωνιστικής ανόδου.

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 3-1

Τελ. ανανέωση : 19/10/15 18:09

Σε απόσταση βολής από τον Ολυμπιακό έμεινε ο Παναθηναϊκός που νίκησε 3-1 τον αξιόμαχο ΠΑΣ στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας". Προηγήθηκαν 2-0 οι πράσινοι, οι οποίοι όμως στο τέλος κινδύνευσαν ακόμα και με ισοφάριση. Καρέλης, Πέτριτς και Αμπέιντ σκόραραν για τους γηπεδούχους, ο Τσάβες μείωσε για τον ΠΑΣ.

Ο Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ μίλησε για το χαμένο πέναλτι κόντρα στον Ηρακλή, ενώ έκανε ειδική μνεία στη φάση της ισοφάρισης του "Γηραιού", τονίζοντας πως υπάρχει πέναλτι πάνω στον Ρόμπιν Όλσεν.