Εντόπισε το πρόβλημα ο Χιμένεθ

Ο Μανόλο Χιμένεθ δήλωσε πως γνωρίζει καλά την κατάσταση των παικτών του, ενώ δεν θέλησε να βρει δικαιολογίες περί κούρασης, λέγοντας παράλληλα ποιο είναι το μεγάλο πρόβλημα της ΑΕΚ.

SUPERLEAGUE / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΕΚ / ΧΙΜΕΝΕΘ / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI)
jimemez EUROKINISSI

Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι η Ένωση δέχθηκε δυο γκολ, μόνο που αυτή τη φορά δεν κατάφερε να το γυρίσει. Ο Αστέρας ήταν καλύτερος και επικράτησε 2-0.

Στη συνέντευξη Τύπου ο Μανόλο Χιμένεθ μίλησε για τους προβληματισμούς του και τόνισε πως γνωρίζει καλά ποιοι είναι κουρασμένοι και ποιοι όχι.

"Αυτό συνηθίζεται να συμβαίνει. Όταν χάνει μια ομάδα, αυτό τραβάει την προσοχή. Όλα εξαρτώνται από το αποτέλεσμα. Σήμερα ήταν κακό παιχνίδι. Λόγω των αναγκών της ομάδας, έγινε αυτή η αλλαγή.

Εγώ ξέρω ποιος είναι κουρασμένος, ποιος καλά, ποιος άσχημα. Ξέρω τι σημαίνει να παίζει μια άμυνα καινούργια. Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε καλά και μας σκότωσε το πρώτο γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν ανώτεροι. Ο αντίπαλος είχε ευκαιρίες μόνο στα στημένα. Το πρόβλημα είναι όταν δεχόμαστε το γκολ".

Για την κακή αμυντική λειτουργία της ομάδας, είπε: "Φυσικά και με απασχολεί, πρέπει να βελτιωθούμε πολύ σ’ αυτό".