Τα... έριξε στον διαιτητή ο Ζοζέ Μοράις

Ο Ζοζέ Μοράις δεν έκρυψε την απογοήτευσή του μετά την ισοπαλία 1-1 που έφερε η ΑΕΚ στην Κέρκυρα, υποστηρίζοντας πως ο διαιτητής έπαιξε ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα.

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΚΕΡΚΥΡΑ - ΑΕΚ  (Eurokinissi Sports / ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ)
ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΚΕΡΚΥΡΑ - ΑΕΚ (Eurokinissi Sports / ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ) EUROKINISSI SPORTS

Η ΑΕΚ άνοιξε νωρίς το σκορ, μόλις στο 14', είχε αρκετές καλές στιγμές και για δεύτερο γκολ (ειδικά στο πρώτο μέρος), όμως για μία ακόμα φορά στο φετινό πρωτάθλημα έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι μετά από παιχνίδι της, αφού το φινάλε την βρήκε να μένει στο 1-1 με την Κέρκυρα στο "Νησί των Φαιάκων" με το γκολ του Τουράμ στο 74'.

Σύμφωνα με τον προπονητή της, Ζοζέ Μοράις, ευθύνη για τη νέα απώλεια βαθμών για την ομάδα του έχει και ο διαιτητής της αναμέτρησης, Λαμπρόπουλος, με τα σφυρίγματά του:

"Νομίζω πως στο πρώτο ημιχρόνο είχαμε καλή εικόνα αφού δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν καταφέραμε να πετύχουμε ένα δεύτερο γκολ, ενώ οι αποφάσεις του διαιτητή έσπρωξαν την αντίπαλη ομάδα προς την περιοχή μας.

Έτσι ήρθε και το γκολ της ισοφάρισης", είπε μπροστά στην κάμερα της Nova ο Πορτογάλος τεχνικός.