Χιμένεθ: "Έπρεπε να είναι 5-0 στο 15ο λεπτό"!

Ένας άκρος ενθουσιασμένος Μανόλο Χιμένεθ δήλωσε πως η ΑΕΚ θα μπορούσε να κερδίζει τον Ολυμπιακό μέχρι και 5-0 στα πρώτα 15 λεπτά του ντέρμπι!

jimenes

Ο Ισπανός τεχνικός μίλησε στην NOVA μετά το τέλος του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, λέγοντας πως το 2-0 των ερυθρολεύκων ήταν... μαγική εικόνα και πως η ανατροπή του σκορ ήταν η φυσιολογική εξέλιξη του αγώνα.

"Είχα κάποιες παρόμοιες νίκες σαν αυτή στο παρελθόν, αλλά δεν ήταν δίκαιο και λογικό να χάνουμε 2-0 με τον αντίπαλο να κάνει λίγα πράγματα. Τα πρώτα δεκαπέντε λεπτά θα μπορούσαν να φάνε 4-5 γκολ", είπε αρχικά και συνέχισε:

"Φυσικά και έπαιξε ρόλο η είσοδος του Λιβάγια. Δεν έχει σημασία όμως πως ξεκινάς, αλλά πως τελειώνεις. Δεν θα είχε την ίδια δύναμη αν έπαιζε από την αρχή. Τα πρώτα 20 λεπτά του Κλωναρίδη ήταν φανταστικά και έπρεπε να κερδίζαμε τουλάχιστον 4-0.

'Έχουμε ψυχή να κερδίσουμε τον οποιοδήποτε, αλλά μπορούμε να χάσουμε από οποιοδήποτε αν δεν παίξουμε καλά".