Τα γκολ στο Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

Δείτε σε VIDEOS τα γκολ που σημειώθηκαν στο ντέρμπι "αιωνίων" στο "Γ. Καραϊσκάκης".

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ονειρεμένο ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό στο "Γ. Καραϊσκάκης". Ο Μάρκους Μπεργκ, εκμεταλλευόμενος την υπέροχη κάθετη πάσα του Λέτο, άνοιξε το σκορ για το "τριφύλλι" μόλις στο 3ο λεπτό.

Δείτε το 0-1

Η απάντηση από τον Ολυμπιακό ήρθε στο 38, όταν ο Καμπιάσο με δυνατό σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Στιλ για το 1-1. Ο βοηθός έδειξε οφσάιντ επειδή ήταν ακάλυπτος ο Ντομίνγκες, όμως κατόπιν συνεννόησής του με τον Κύζα, ο διαιτητής έδειξε σέντρα, θεωρώντας ότι δεν επηρέαζε καθόλου την φάση.

Δείτε το 1-1

Στο 87' ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή. Ο Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, ο Ντα Κόστα σηκώθηκε για κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Στιλ που δεν έπεσε καν.

Δείτε το 2-1

Δύο λεπτά μετά, οι "ερυθρόλευκοι" έφτασαν και σε τρίτο γκολ. Ο Ιντέγε έκλεψε την μπάλα από τον απρόσεκτο Ταυλαρίδη, τσίμπησε την μπάλα όσο έπρεπε και νίκησε τον Στιλ για το 3-1.