Το Contra.gr καταγράφει τις αμφισβητούμενες φάσεις της 7ης αγωνιστικής της Super League.

Πλατανιάς-Πανθρακικός 4-0

Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Παράσιου (Ημαθίας)

Απαρατήρητοι πέρασαν Μήτσιος και βοηθοί, δεν είχαν τη δύσκολη φάση. Βοήθησε και η ανωτερότητα του Πλατανιά και η καθαρή νίκη.

Πανιώνιος-Καλλονή 2-0

Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών)

Βοηθοί: Νταλούκας (Τρικάλων), Δουδούμης (Φθιώτιδας)

Σκληρό το παιχνίδι των φιλοξενούμενων και δικαίως ξέσπασαν ουκ ολίγες φορές οι του Πανιωνίου. Ο Παππάς ήταν ιδιαίτερα "μαλακός" στο πειθαρχικό κομμάτι!

Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-0

Διαιτητής: Κύζας (Δράμας)

Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Σίπκας (Πέλλας)

4ος: Καλογερόπουλος (Αθηνών)

Δικαιολογημένα παράπονα για τη διαιτησία του Κύζα και των βοηθών του είχαν οι "κιτρινόμαυροι". Στο 21ο λεπτό ο Αραβίδης κόπηκε λανθασμένα ως οφσάιντ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ουδείς έχει καταλάβει τι έχει σφυρίξει σε φάση πάλι με πρωταγωνιστή τον Αραβίδη. Οφσάιντ δεν υπάρχει και η μόνη λογική εξήγηση είναι να έσωσε φάουλ του Μάνταλου στον Μποτία. Οσον αφορά στο πέναλτι που κέρδισε ο Ολυμπιακός, η παράβαση είναι ξεκάθαρη.

Βέροια-Ατρόμητος 0-1

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδ/νησου)

Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Κωστάρας (Αιτ/νίας)

Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 2-2

Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)

Βοηθοί: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Λάζαρης (Καβάλας)

Αρκετά λάθη από τον Σελίμο. Τραβηγμένο το πέναλτι που κερδίζει ο Μάντζιος, ενώ δεν έδειξε κόκκινη κάρτα για την κλωτσιά του Μιλιάζες στον Βιγιαφάνες.

Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη 1-1

Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών)

Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Χαρίσης (Γρεβενών)

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα η διαιτησία του Θάνου, σωστή η αποβολή του Έντερσον.

Ηρακλής-ΠΑΟΚ 3-3

Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδ/νήσου), Φαντόπουλος (Πειραιά)

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ στον Ολσεν στη φάση του 3-3. Κατά τα λοιπά ο Κουκουλάκης δεν είχε τη δύσκολη φάση στο ντέρμπι.