Φιλική νίκη Λεβαδειακού στη Λάρισα

Ο Λεβαδειακός έκανε την ανατροπή και νίκησε την ΑΕΛ σε φιλικό.

Λεβαδειακός-Λάρισα ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Λεβαδειακός αναδείχθηκε νικητής 2-1 στο φιλικό προετοιμασίας με την ΑΕΛ στη Λάρσια.

Οι Βοιωτοί είχαν ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βαγγέλη Μάντζιο που σημείωσε και τα δύο τέρματά τους.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο του "AEL FC Arena" και μόλις στο 2' προηγήθηκαν με τον Πολ Ουρτάδο. Στο 30', ο Θωμάς Ναζλίδης δοκίμασε τα αντανακλαστικά του Στάνισλαβ Ναμάσκο, ενώ ούτε η προσπάθεια του Μανόλη Ροβίθη κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 67ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μάντζιος και στο 84', κόντρα στη ροή του αγώνα, ο ίδιος παίκτης ανέτρεψε το σκορ.

Η σύνθεση της ΑΕΛ στο 1ο ημίχρονο: Ντεγκρά (32′ Ξενοδόχοβ), Κοντόρ (32' Ροβίθης), Ναβάρ (36' Μασούρας), Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Αναστασόπουλος, Φατιόν, Ουρτάδο, Αβραάμ, Ναζλίδης, Μαρουκάκης

Η σύνθεση της ΑΕΛ στο 2ο ημίχρονο: Ξενοδόχοβ (61' Καβουσάκης), Μασούρας (60' Ρέντζας) Καρατάσιος, Σουλιώτης (65' Γκόλιας), Μονιάκης, Καπνόπουλος, Λαμπρόπουλος, Βαρέλα, Ντέλετιτς, Ροβίθης (67' Γιαννιτσάνης), Καπός

Λεβαδειακός: Ναμασκό (60' Μοσχονάς), Μουλόπουλος, Τριποτσέρης (60' Μανωλάς), Ουόν, Μιλιάζες, Μεντί Τζάκσον (61' Καραχάλιος), Μαχαίρας (54' Βασιλείου), Μπελγκαζουανί (54' Ζεζίνιο), Γιακουμάκης (66' Παππάς), Σουμπίνιο (80' Μάγκας), Μάντζιος