Σούπερ Μπεργκ: 7η φορά που πετυχαίνει 3+ γκολ!

Ο Μάρκους Μπεργκ πέτυχε χατ-τρικ στο εμφατικό 4-0 του Παναθηναϊκού επί του Παναιτωλικού και έφτασε τα επτά ματς στην πράσινη καριέρα του με 3+ γκολ. Δείτε ποια είναι αυτά.

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΠΑΟ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / Eurokinissi Sports)
ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ / ΠΑΟ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον Παναθηναϊκό να μένει στο 0-0 με τον Παναιτωλικό όμως στο δεύτερο μέρος ακολούθησε... καταιγίδα. Και αυτό γιατί όταν έγινε το 1-0 από τον Μάρκους Μπεργκ στο 67ο λεπτό η ομάδα του Αγρινίου ουσιαστικά κατέρρευσε, με τους "πράσινους" να συνεχίζουν να σφυροκοπούν την αντίπαλη εστία και να δικαιώνονται στο φινάλε με το εντυπωσιακό 4-0, που έρχεται μάλιστα λίγες ημέρες μετά το 4-0 επί του Αστέρα Τρίπολης, και πάλι στη "Λεωφόρο", για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οδηγός για τους "πράσινους" ήταν μάλιστα ο Μάρκους Μπεργκ που σημείωσε χατ-τρικ, με τον Σουηδό επιθετικό να φτάνει τα επτά ματς στην καριέρα του στο "τριφύλλι" που να σκοράρει τρία ή και περισσότερα τέρματα.