Πανιώνιος

Πόνσε της μιας επαφής...

Τελ. ανανέωση : 15/09/18 22:49

Ο Πόνσε έλυσε το γόρδιο δεσμό σ' ένα καθοριστικό χρονικό σημείο και η ΑΕΚ παρέσυρε τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ. Το 4-0 έφερε το 3/3 στο πρωτάθλημα και διατήρησε την πρωταθλήτρια Ένωση στην κορυφή, πριν από το ταξίδι στο Άμστερνταμ.

"Δικαστής" ο Ελ Καντουρί...

Τελ. ανανέωση : 02/09/18 21:29

Σ' ένα ματς που ο ΠΑΟΚ σπατάλησε ένα όλοκληρο ημίχρονο, επιτρέποντας στον Πανιώνιο να κυνηγήσει με θάρρος την έκπληξη, χρειάστηκε να επέμβη ο Ελ Καντουρί που με πανέμορφο γκολ διαμόρφωσε το τελικό 1-0, σφραγίζοντας το "διπλό" των "ασπρόμαυρων" σε μία δύσκολη έδρα όπως η Νέα Σμύρνη για το 2 στα 2.

Τον έδεσε... (τον) Κόρμπο

Τελ. ανανέωση : 31/05/18 13:16

Η σιγουριά δεν τον "έφαγε" τον Πανιώνιο, αφού η βεβαιότητα πως ο Παναγιώτης Κόρμπος θα ανανεώσει το συμβόλαιό του επιβεβαιώθηκε στο... χαρτί.

Ο Αστέρας δεν είχε καμία διάθεση να περιμένει το αποτέλεσμα της Ξάνθης για να διαπιστώσει αν θα γίνει ευρωπαίος. Νίκησε λοιπόν τον Παναιτωλικό με γκολ του Ιγκλέσιας και του Μανιά και "καθάρισε".

Η Ξάνθη κρατούσε στα χέρια της την υπόθεση Ευρώπη μέχρι το 83ο λεπτό, όμως ο Αστέρας με δυο γκολ σε διάστημα δυο λεπτών πήρε νίκη-ανατροπή κόντρα στον Απόλλωνα και είναι το φαβορί για την πέμπτη θέση. Η βαθμολογία και το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής.

Με το εμφατικό 3-0 επί του Πανιωνίου ο Παναθηναϊκός απέδειξε και στη Νέα Σμύρνη ότι ως αγωνιστικό τμήμα σέβεται πολύ περισσότερο την ιστορία του από τους διοικούντες αυτής της ομάδας.

Χωρίς να κουραστεί ιδιαίτερα ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον Πανιώνιο με 3-1, χάρη στα γκολ των Σάκχοφ, Ελ Καντουρί, Πρίγιοβιτς. Αν έχουν κάτι για να... χειροκροτούν οι "κυανέρυθροι" είναι το εντυπωσιακό γκολ του Ντουρμισάι.

Με τόσα παίρνεις Μασούρα!

Τελ. ανανέωση : 11/04/18 19:34

Πόσα χρήματα αξιώνει ο Πανιώνιος για να δώσει το "ok" στο Γιώργο Μασούρα να κάνει το βήμα παραπάνω στην καριέρα του; Τα οικονομικά στην Πλατεία δεν βρίσκονται στα καλύτερά τους και ο 24χρονος αποτελεί "σωσίβιο" για να ανασάνουν τα "κυανέρυθρα" ταμεία.

Γίνονται και αυτά στο εφετινό πρωτάθλημα. Ο Παναγιώτης Κόρμπος, που έχει αφήσει στο γήπεδο τους πνεύμονές του, έγινε αλλαγή στο παιχνίδι με την Ξάνθη. Από τότε είχε να συμβεί αυτό.

Ντέρμπι περιμέναμε, αλλά ντέρμπι δεν είδαμε ποτέ στο Πανιώνιος - Ξάνθη που εν πολλοίς θα καθόριζε το φαβορί της 5ης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Europa League. To τελικό 0-0 δίνει... ευρωπαϊκό προβάδισμα στους "Ακρίτες".

Ο πρόεδρος και συνιδιοκτήτης του Πανιωνίου, Χρήστος Δάρας, τόνισε στο "Ραδιόφωνο 24/7" πως η απόφαση της Πολιτείας να διακόψει επ'αόριστον το πρωτάθλημα τιμωρεί άδικα όλες τις ομάδες ενώ αναφέρθηκε και στους κινδύνους που κρύβει ένα Grexit για τις ελληνικές ομάδες.

Ο Αμρ Ουάρντα χάρισε τον βαθμό στον Ατρόμητο απέναντι στον Πανιώνιο με ένα εκπληκτικό γκολ στις καθυστερήσεις και στη συνέχεια "έγραψε" με το διάλογο που άνοιξε με την εξέδρα. Διαβάστε λεπτομέρειες και δείτε φωτογραφίες!

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, ο Ατρόμητος βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει σε 2-2 και να παγώσει τη Νέα Σμύρνη. Το γκολ της ισοφάρισης ο απίθανος Ουάρντα στο 93'!

Με το χρυσό γκολ του Λιβάγια από το πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ νίκησε 1-0 τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ και έκανε βήμα τίτλου αφού εκμεταλλεύτηκε την ήττα του ΠΑΟΚ στην Τρίπολη. Πάρτι πρωταθλήματος από τον κόσμο ο οποίος έσπρωξε την ομάδα του προς την πολύτιμη νίκη.

To γεγονός ότι δεν μπήκε γκολ στον αγώνα της Νέας Σμύρνης μεταξύ του Πανιωνίου με τον Αστέρα μάλλον θα πρέπει να αποδοθεί σε ανώτερη δύναμη. Εγινε ματσάρα και χάθηκαν τεράστιες ευκαιρίες.

Oι μπελάδες για τον Μιχάλη Γρηγορίου είναι πολλοί τόσο ενόψει της μάχης με τον Αστέρα όσο και γι' αυτήν κόντρα στον ΠΑΟΚ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου. Μετράει ήδη μείον τρεις ποδοσφαιριστές.

Με το γκολ του Οφόε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός έκαμψε την αντίσταση του Πανιωνίου με 1-0 στο κεκλεισμένων των θυρών "Γεώργιος Καραϊσκάκης" και επανήλθε στις επιτυχίες μετά από ένα σχεδόν μήνα. Τόνωση για την ψυχολογία των "ερυθρόλευκων" ενόψει της μάχης της Τούμπας.

To παιχνίδι θα έπρεπε να εχει τουλάχιστον ένα γκολ. Αντ' αυτού ΑΕΛ και Πανιώνιος έμειναν στο 0-0 στη Λάρισα, αποτέλεσμα που πάντως δεν ενοχλεί κανέναν από τους δύο αντιπάλους.

Ένα από τα πιο αξιόλογα ταλέντα της Superleague, ο Γιώργος Μασούρας έκανε τα σημαντικότερα ποδοσφαιρικά του... γενέθλια με την έναρξη του ΑΕΛ - Πανιώνιος στη Λάρισα.

Ο Παναιτωλικός ήταν ανώτερος στο μεγαλύτερο διάστημα, προηγήθηκε στο σκορ με τον Μοράρ όμως στη συνέχεια η ομάδα του Τραΐανού Δέλλα... ξεφούσκωσε. Έδωσε χώρο και ο Πανιώνιος στη μία και μοναδική μεγάλη στιγμή ισοφάρισε στο τελικό 1-1 με τον Λάμπρου.

Με τον Ματίας Κότνικ αρνητικό και θετικό πρωταγωνιστή ταυτόχρονα, Απόλλων Σμύρνης και Πανιώνιος έμειναν στο 1-1 στη Ριζούπολη. Ο Σλοβένος πορτιέρε χαντάκωσε αλλά και έσωσε τους Νεοσμυρνιώτες.

Ο Πανιώνιος έχασε τους Ιρανούς του όμως δεν το βάζει κάτω και "δουλεύει" τον ερχομό ενός νέου. Τι συμβαίνει με την υπόθεση του Άχμαντ Αμπντολαζαντέχ της Φούλαντ και ο 24χρονος δεν έπιασε ακόμη Πλατεία.

O Βαγγέλης Οικονόμου μίλησε στο Ραδιόφωνο 24/7 στους 88.6 και την εκπομπή "Νίκη στην Contra" για το τι έφερε το διαζύγιο με τον Πανιώνιο και την πρόταση που είχε από τον ΑΠΟΕΛ το περασμένο καλοκαίρι ενώ δεν έκρυψε την έντονη επιθυμία του να φορέσει τα πράσινα αδιαφορώντας για την οικονομική κατάσταση στον Παναθηναϊκό.

To κεφάλαιο Πανιώνιος στην καριέρα του Σοτζέι Μασούντ έκλεισε οριστικά την παραμονή των Χριστουγέννων με την υπογραφή των σχετικών εγγράφων. Πάει για άλλα πλέον ο Ιρανός σταρ.

Ο Λεβαδειακός μπήκε αποφασισμένος στο γήπεδο, δεν... μάσησε από το γκολ του Μασούρα και με ανατροπή νίκησε 2-1 τον Πανιώνιο που έπαιξε... κοιμισμένα. Τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο τέλος ο Ιστορικός.