Συνέχεια με νίκες για Άρη και ΟΦΗ

Ο Άρης συνεχίζει τον... περίπατο στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, με τελευταίο "θύμα" του τον Καμπανιακό, τον οποίο νίκησε εκτός έδρας με 3-0. Δύσκολο "τρίποντο" για τον ΟΦΗ.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Καμπανιακός - Άρης 0-3

Χωρίς να συναντήσει αντίσταση, ο Άρης πέτυχε την 25η φετινή νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, επικρατώντας με 3-0 του Καμπανιακού στη Χαλάστρα. Οι "κίτρινοι" άνοιξαν το σκορ στο 34' με ωραίο διαγώνιο σουτ του Ν'Λουντούλου, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την πολύ ωραία πάσα του Κυβελίδη. Στο 42' ο Άρης έκανε δύο τα τέρματά του με σκόρερ τον Καπνίδη. Ο ρυθμός ήταν σαφώς πιο αργός στο δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου όμως να συνεχίζει να πιέζει. Τελικά, στο 78' ο Ντούνης διαμόρφωσε με ωραίο πλασέ το 0-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Καμπανιακός: Κηπουρος, Γαβανάς, Σταυροπουλος, Δουρμούζης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος, Μπάλλιος (69' Λορέντσο), Σαπανίδης, Πάλας, Κουντουράς, Προβατίδης.

Άρης: Σιδεράκης, Γεωργιάδης, Τσουμάνης, Μελισσάς, Σαμαράς, Καζναφέρης, Καλογέρης, Ν' Λουντούλου (46΄Ντούνης), Καπνίδης, Τάτος (81΄Κωνσταντινίδης), Κυβελιδης (79' Πόι).

ΟΦΗ - Τριγλία Ραφήνας 1-0

Αν και ανώτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο ΟΦΗ δυσκολεύτηκε πολύ κόντρα στην Τριγλία Ραφήνας αλλά τελικά πήρε τη νίκη. Οι Κρητικοί κέρδισαν πέναλτι μόλις στο 9ο λεπτό, ο Χαντί δεν κατάφερε να νικήσει τον Λέτσο από την άσπρη βούλα κι έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0. Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι επιχείρησαν να κάνουν τη ζημιά στους γηπεδούχους, όμως ο Μεϊμάρογλου δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή στο 82'. Τελικά, δύο λεπτά πριν από το τέλος, ο Σαχινίδης πέτυχε το πολυπόθητο γκολ που διατήρησε τον ΟΦΗ στην κορυφή του ομίλου, ένα γκολ που πανηγυρίστηκε έντονα από τον Νίκο Νιόπλια.

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Πίτσος, Κώτσιος, Ραπτάκης, Νάστος, Περογαμβράκης, Φραγκουλάκης (61' Φαμπίνιο), Πόποβιτς (61' Σαχινίδης), Χαντί, Καλέ.

Τριγλία Ραφήνας: Λέτσο, Καρδάρης, Μειμάρογλου, Καραδέμητρος, Τσέπας, Σκαφίδας (78' Σαγανάς), Μανδύλης, Κόντι (91' Τερζής), Σιάννης (63' Κότσι), Βασιλείου, Παπαδόπουλος.