Τους γλεντάει ο "χοντρός" Ιγκουαΐν

Μέσα σε έξι λεπτά (4' και 10') ο Αργεντινός γκολεαδόρ της Γιουβέντους σκόραρε δις σε βάρος της Σασουόλο με το ένα γκολ του καλύτερο από το άλλο. Απολαύστε τα (VIDEOS)!

Ιγκουαΐν

Το καλοκαίρι η Γιουβέντους πλήρωσε 90.000.000€ στην Νάπολι για να σπάσει τη ρήτρα του Γκονσάλο Ιγκουαΐν και λίγες εβδομάδες αργότερα, ο Αργεντινός έχει αρχίσει να σκοράρει ασταμάτητα.

Απέναντι στην Σασουόλο πέτυχε δυο τέρματα σε διάστημα έξι λεπτών! Το δεύτερο μάλιστα είναι με καταπληκτικό γυριστό σουτ στην κίνηση. Ο Ιγκουαΐν έφτασε τα τρία γκολ σε τρία παιχνίδια (είχε σκοράρει με την Φιορεντίνα) και... συνεχίζει.

Η αναμέτρηση είχε πολλά γκολ, αφού στο ημίχρονο το κοντέρ έγραφε 3-1 υπέρ της Γιούβε σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Gonzalo Higuain Goal vs Sassuolo (1-0) από WiFu10