Θέλεις να μας τρελάνεις Ντοναρούμα;

Ο Τζανλουίτζι Ντοναρούμα απέδειξε για μία ακόμα φορά την τεράστια κλάση του κάνοντας επέμβαση επιπέδου... Champions League κόντρα στη Λάτσιο (VIDEO).

Το ημίχρονο στο "Olimpico" βρήκε την Λάτσιο να προηγείται 1-0 με γκολ του Μπίγλια με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στις καθυστερήσεις ωστόσο η Μίλαν θα πρέπει να αισθάνεται τυχερή αφού αν δεν είχε τον Τζανλουίτζι Ντοναρούμα κάτω από την εστία ίσως είχε βρεθεί πολύ νωρίτερα πίσω στο σκορ.

Χαρακτηριστική είναι η φάση του 28ου λεπτού, με τον 17χρονο Ιταλό κίπερ (σε λίγες ημέρες θα συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας του) να κάνει μία τεράστια επέμβαση, αποκρούοντας σουτ του Χουτ (μετά από κεφαλιά του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς) μέσα από τη μικρή περιοχή!

Το φινάλε μάλιστα του αγώνα βρήκε τους "ροσονέρι" να χαμογελούν καθώς κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) χάρη σε γκολ του Σούσο στο 85' με εντυπωσιακή σόλο ενέργεια μέσα στην αντίπαλη περιοχή και σουτ χαμηλά στη δεξιά γωνία του Στρακόσια.