Κυπελλούχος Πολωνίας με Λέγκια ο Ζεβλάκοφ

Ο αρχηγός της Λέγκια Βαρσοβίας, Μίχαλ Ζεβλάκοφ, στέφθηκε κυπελλούχος Πολωνίας μετά από τον επαναληπτικό τελικό με αντίπαλο την Σλασκ, παρότι σημείωσε αυτογκόλ μόλις στο 2ο λεπτό.

23.09.2011 WARSZAWA . MICHAL ZEWLAKOW PODCZAS MECZU EKSTRAKLASY LEGIA WARSZAWA - WIDZEW LODZ .
23.09.2011 WARSZAWA . MICHAL ZEWLAKOW PODCZAS MECZU EKSTRAKLASY LEGIA WARSZAWA - WIDZEW LODZ . FOT. KUBA ATYS / AGENCJA GAZETA 23.09.2011 WARSZAWA . MICHAL ZEWLAKOW PODCZAS MECZU EKSTRAKLASY LEGIA WARSZAWA - WIDZEW LODZ . FOT. KUBA ATYS / AGENCJA GAZETA

Οι πολυνίκεις του θεσμού είχαν πάρει σημαντικό προβάδισμα μετά από τη νίκη 2-0 στο Βρότσγουαφ, ωστόσο μόλις στο 2ο λεπτό ο 37χρονος πρώην αμυντικός του Ολυμπιακού έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα πήραν μορφή θρίλερ, ωστόσο η ομάδα του Γιαν Ούρμπαν έφτασε στη νίκη και έβαλε πλώρη για το νταμπλ, ως πρωτοπόρος της Ekstraklasa.