Δύο γκολ ο Μήτρογλου, ένα ο Σάμαρης στη νίκη της Μπενφίκα επί της Μπράγκα

Κώστας Μήτρογλου και Ανδρέας Σάμαρης σκόραραν αμφότεροι στην εμφατική νίκη της Μπενφίκα επί της Μπράγκα με 5-1. Δείτε VIDEOS.

Ελληνική χροιά είχε η νίκη της Μπενφίκα επί της Μπράγκα το βράδυ της Παρασκευής (1/4), αφού αμφότεροι Κώστας Μήτρογλου και Ανδρέας Σάμαρης βρήκαν δίχτυα.

Ο "πιστολέρο" ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ του αγώνα στο 17ο λεπτό με ωραία κίνηση και σουτ στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ενώ στο 72' "έγραψε" το 4-0, κάνοντας δύο τα προσωπικά τέρματά του.

Το πρώτο γκολ του Μήτρογλου

Το δεύτερο γκολ του Μήτρογλου

Στον πίνακα τον σκόρερ έγραψε το όνομά του και άλλος ένας πρώην "ερυθρόλευκος", ο Ανδρέας Σάμαρης, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης αντικαθιστώντας τον Φέισα και 10 λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το 5-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Αυτό ήταν το δεύτερο γκολ του Σάμαρη στην Πορτογαλία. Η προηγούμενη φορά που ο 26χρονος είχε σκοράρει ήταν τον περασμένο Αύγουστο.