Απίθανο γκολ στο 91' έσωσε τον Πογέτ...

Σωτήρας του Πογέτ ο Χιλιανός Γκουτιέρες μ' ένα τρομερό σουτ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Γκουστάβο Πογέτ έπαιζε τη θέση του στο εκτός έδρας ματς με την Οσασούνα και το γκολ του Φελίπε Γκουτιέρες στις καθυστερήσεις τον γλίτωσε από την απόλυση!

Ο πρώην προπονητής της ΑΕΚ ήταν σε δύσκολη θέση μετά από μία νίκη σε πέντε ματς και το παιχνίδι στο "Εστάδιο ελ Σαδάρ" της Παμπλόνα ήταν οριακό. Ωστόσο η Μπέτις νίκησε 2-1 την Οσασούνα και κέρδισε χρόνο στην προσπάθεια να συνεχίσει τη δουλειά του.

Ο Χοακίν, με απίθανο τελείωμα, είχε ανοίξει το σκορ στο 19' προτού ισοφαρίσει ο Ρομπέρτο Τόρες μετά από μια φάση-καραμπόλα. Το 1-1 έμοιαζε το πιο πιθανό αποτέλεσμα μέχρι τη στιγμή που στο 91' ο Χιλιανός μέσος, με μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Ουρουγουανού προπονητή.

Longread

Ανηφόρες και χρονόμετρα

Μερικές σκέψεις του Θανάση Κρεκούκια για τους τρεις μεγάλους γύρους (Tour, Giro & Vuelta). Η κόντρα ανάμεσα στους all-rounders και τους ανηφορίστες και το μπραντεφέρ ανάμεσα στην παλιά και τη νέα γενιά.