35η αγ.: Συνέχισαν με νίκες Ρεάλ, Ατλέτικο και Μπαρτσελόνα

Χάρη σε δύο γκολ του Μπέιλ και ένα του Λούκας, η Ρεάλ έφυγε με το διπλό από την έδρα της Ράγιο Βαγεκάνο (3-2). Αν και δυσκολεύτηκε, τελικά η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε με 1-0 την Μάλαγα. Με τον Σουάρες να πετυχαίνει τέσσερα γκολ και τους Νεϊμάρ-Μέσι από ένα, η Μπαρτσελόνα διέλυσε με 6-0 τη Χιχόν. Χωρίς αλλαγή η κορυφή του πρωταθλήματος.

Η Ρεάλ Μαδρίτης βγήκε αλώβητη από του... Χάρου τα δόντια, αφού βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ από τη Ράγιο Βαγεκάνο, μέχρι να πανηγυρίσει τη νίκη με 3-2. Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν ξεκίνησε καλά στο "Βαγέκας" και είχε δοκάρι με τον Μπέιλ στο 3ο κιόλας λεπτό, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν πρώτοι το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 7' μετά από τρομερή ενέργεια του Μπεμπέ από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Εμπάρμπα κι αυτός από κοντά νίκησε τον Νάβας για το 1-0. Πριν καλά καλά προλάβουν οι παίκτες του Ζιντάν να καταλάβουν τι είχε συμβεί, δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα από τον Μίκου.

Χρειάστηκαν κάποια λεπτά για να συνέλθουν, ώσπου τελικά ο Μπέιλ με κεφαλιά μείωσε σε 2-1 στο 35' και ξαναέβαλε την ομάδα του στο παιχνίδι. Με το ξεκίνημα της επανάληψης, ο Λούκας ο οποίος είχε περάσει στο πρώτο μέρος στη θέση του Μπενζεμά, βρήκε δίχτυα και έφερε το ματς στα ίσα για τους Μαδριλένους. Μετά το 2-2, η Βαγεκάνο προσπάθησε να διαφυλάξει έστω την ισοπαλία. Η αλήθεια είναι πως τα κατάφερνε κάλά, όμως ο καλύτερος παίκτης της Ρεάλ, ο Γκάρεθ Μπέιλ, ξαναχτύπησε στο 81' και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ολοκλήρωσε την ανατροπή και χάρισε στην ομάδα του ένα σπουδαίο τρίποντο.

Ράγιο Βαγεκάνο (4-2-3-1): Κάρλος, Κίνι, Αμάγια, Κρέσπο, Τίτο (78' Ρατς), Χοθαμπέδ (54' Ιτούρα), Τρασόρας, Εμπάρμπα, Πάμπλο (54' Γκέρα), Μπεμπέ, Φεντόρ

Ρεάλ Μαδρίτης (4-3-3): Νάβας, Ντανίλο, Πέπε, Βαράν, Μαρσέλο, Κόβασιτς (79' Ροντρίγκες), Κρόος, Ίσκο, Μπέιλ, Μπενζεμά (42' Βάθκεθ), Χεσέ (63' Μόντριτς)

Ισορροπημένο ήταν το ματς του "Καλντερόν" μεταξύ της Ατλέτικο και της Μάλαγα. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να περιορίσουν τα ατού των "ροχιμπλάνκος" και έβγαλαν εκτός ρυθμού τους Τόρες και Γκριεζμάν, με αποτέλεσμα η ομάδα του Σιμεόνε να μην μπορεί να φανεί απειλητική. Στο τέλος του πρώτου μέρους ο Αργεντινός αποβλήθηκε κι έτσι είδε το δεύτερο ημίχρονο από τον πάγκο του. Ένα ημίχρονο όμως που η Ατλέτικο εμφανίστηκε καλύτερη.

Ο Κορέα που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι, έδωσε στο 62' το προβάδισμα στους γηπεδούχους με δυνατό σουτ εκτός περιοχής. Μετά το 1-0 οι "ροχιμπλάνκος" έριξαν και πάλι ρυθμό και διαχειρίστηκαν με αριστοτεχνικό τρόπο το προβάδισμά τους. Τελικά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι τη λήξη και η Ατλέτικο παρέμεινε στο -1 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα.

Ατλέτικο (4-4-2): Όμπλακ, Χουανφράν, Χιμένες, Ερνάντες, Λουίς, Καράσκο (57' Κορέα), Νίγκες, Γκάμπι, Κόκε, Τόρες, Γκριεζμάν (66' Φερνάντες)

Μάλαγα (4-4-2): Οτσόα, Ροσάλες, Αλμπεντόσα, Γουέλιγκτον, Τόρες, Φορνάλ (65' Χουάνπι), Ρέσιο, Καμάτσο, Όρτα (59' Κάστρο), Κοπ (77' Σάντα Κρους), Τσάρλς

Η Χιχόν στάθηκε εξαιρετικά για ένα ημίχρονο στο "Καμπ Νου", όμως στο δεύτερο μέρος ο Λουίς Σουάρες την "σκότωσε". Το σκορ άνοιξε σχετικά νωρίς, όταν στο 13ο λεπτό ο Μέσι εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος διώξιμο του Κουγιάρ και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν και δεν κλείστηκαν, χάνοντας στο 44' τη μεγαλύτερη φάση του ματς. Ωστόσο πρώτα ο Μαστσεράνο και στη συνέχεια ο Πικέ, έδιωξαν τη μπάλα στη γραμμή και κράτησαν το 1-0.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν εντελώς διαφορετικό. Ειδικά δε από το 64ο λεπτό, όταν ο Σουάρες έγραψε το 2-0 και στην ουσία "κλείδωσε" τη νίκη. Δέκα λεπτά αργότερα οι Καταλανοί κέρδισαν πέναλτι, με τον Ουρουγουανό να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να είναι εύστοχος, ενώ στο 77' ο ίδιος παίκτης εκτέλεσε νέο πέναλτι και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ.

Στο 85' οι γηπεδούχοι κέρδισαν τρίτο πέναλτι με τον Νεϊμάρ να γράφει το 5-0, ενώ στο 88' ο Σουάρες σκόραρε ξανά για το τελικό 6-0, με το οποίο η Μπαρτσελόνα παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Μπαρτσελόνα (4-3-3):Μπράβο, Ρομπέρτο (46' Άλβες), Πικέ (66' Μπαρτρά), Άλμπα, Μαστσεράνο, Ινιέστα, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς (66' Τουράν), Νεϊμάρ, Μέσι, Σουάρες

Σπόρτινγκ Χιχόν (4-2-3-1): Κουεγιάρ, Βράνιες, Ερνάντες, Λιχνόφσκι, Λόπες (70' Κανέγια), Μασκαρέλ, Πέρες (62' Σανάμπρια), Μενέντες, Χαλίλοβιτς, Ατμάνε, Γκερέρο (75' Κάστρο)

# Ο Νίκος Βέργος έμεινε εκ νέου εκτός αποστολής της Έλτσε, στην εκτός έδρας "λευκή" ισοπαλία με την Αλαβές για τη Segunda Division.

Τα αποτελέσματα της 35ης ημέρας

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016

22:00 Λας Πάλμας - Εσπανιόλ 4-0

(45+1' Ελ Ζαρ, 49' Βιέρα, 56' Μπίγας, 75' Μουμπάρακ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016

17:00 Ράγιο Βαγεκάνο - Ρεάλ Μαδρίτης 2-3

(7' Εμπάρμπα, 14' Φεντόρ)

19:15 Ατλέτικο Μαδρίτης - Μάλαγα 1-0

(62' Κορέα)

21:30 Μπαρτσελόνα - Σπόρτινγκ Χιχόν 6-0

(12' Μέσι, 63', 74' πέν., 77' πέν., 88' Σουάρες, 85' Νεϊμάρ)

Οι συνθέσεις και τα videos

Λας Πάλμας (4-2-3-1): Λιθοάιν, Σιμόν, Λεμός (66' Μουμπάρακ), Μπίγας, Καστεγιάνο, Μέσα, Γκόμεθ (59' Ερνάν), Ελ Ζαρ, Βιέρα, Μόμο (74' Βαλερόν), Ζοζέ

Εσπανιόλ (4-2-3-1): Αρλάουσκις, Χ. Λόπεθ, Γκονθάλεθ, Ρόκο, Άλβαρεθ, Αμπραάμ (13' Χορδάν), Ντιόπ (59' Σεβίγια), Πέρες, Μπουργκί, Ασένσιο, Μορένο (54' Σιλά)

Εϊμπάρ (4-4-1-1): Ριέσγο, Κάπα, Ντος Σάντος, Ράμις, Χουνκά, Κέκο (89' Ραντόσεβιτς), Εσκαλάντε, Αντριάν, Χαΐροβιτς (68' Πελετέιρο), Ενρίτς, Μπαστόν (80' Μπερχόν)

Λα Κορούνια (4-4-2): Μανού, Λαουρέ, Αρίμπας, Σίντνεϊ, Χουανφράν, Καρτάμπια (89' Γκουτιέρες), Μοσκέρα, Μπόρχες, Φαΐρ (72' Κάνι), Ριέρα, Λούκας

Η βαθμολογία, τα στατιστικά και οι σκόρερ της Primera Division 2015-2016
16:43
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. Μαζί θα παρακολουθήσουμε σήμερα από τις 17.00 μέχρι και τις 11 το βράδυ τις μάχες του ισπανικού πρωταθλήματος. Τις αναμετρήσεις δηλαδή της Ρεάλ, της Ατλέτικο αλλά και της Μπαρτσελόνα.
16:43
Στις 17.00 λοιπόν κάνει σέντρα το πρώτο παιχνίδι που θα παρακολουθήσουμε LIVE αυτό της Βαγεκάνο με τη Ρεάλ.
16:44
Η βαθμολογία αυτή τη στιγμή έχει ως εξής:

Μπαρτσελόνα 79
Ατλέτικο 79
Ρεάλ 78

Κι όλα αυτά με 4 ματς να μένουν ακόμη μέχρι το τέλος.
16:45
Η Βαγεκάνο ξεκινάει με τους: Κάρλος, Κίλνι, Αμάγια, ΚΡέσπο, Τίτο, Τρασόρας, Σάντσες, Ερνάντες, Εμπαρμπά, Μπεμπέ και Μίκου

Η Ρεάλ με: Νάβας, Ντανίλο, Πέπε, Βαράν, Μαρσέλο, Κόβασιτς, Κρόος, Ίσκο, Μπέιλ, Μπενζεμά, Χεσέ
16:45
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι τραυματίας και έμεινε εκτός αποστολής.
17:02
Ξεκίνησε η αναμέτρηση!
17:08

3'

ΔΟΚΑΡΙ για τη Ρεάλ με τον Μπέιλ.
17:09

7'

ΓΚΟΛ! Η Βαγεκάνο ανοίγει το σκορ.
17:10
Ο Αντριάν Εμπάρμπα είναι ο σκόρερ για τους γηπεδούχους κι ενώ η Ρεάλ είχε μπει καλύτερα στο ματς.
17:14
Δείτε το γκολ με το οποίο προηγείται η Ράγιο:
17:15

14'

ΓΚΟΛ! Η Ράγιο Βαγεκάνο πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα. Τρομερή η εξέλιξη του παιχνιδιού.
17:28

25'

Δεν βγαίνει τίποτα στους παίκτες του Ζιντάν που δείχνουν να τα έχουν χαμένα. Πιέζει και για τρίτο γκολ τη Ράγιο.
17:29

28'

Μακρινό σουτ του Μπεμπέ και αποκρούει με δυσκολία ο Νάβας.
17:32
Η αντίδραση του Μόντριτς τα λέει όλα...
17:36

35'

ΓΚΟΛ! Ο Μπέιλ μειώνει σε 2-1 για τη Ρεάλ που ξαναμπαίνει στο ματς.
17:42
Από το κόρνερ του Κρόος, ο Μπέιλ έπιασε μια τρομερή κεφαλιά. Δείτε σε VIDEO το γκολ
17:48
Τελειώνει το πρώτο ημίχρονο στο "Βαγέκας". Το σκορ είναι στο 2-1 και όλα είναι ανοιχτά ενόψει της επανάληψης.
17:49
Νωρίτερα ο Ζιντάν προχώρησε σε αναγκαστική αλλαγή. Στο 42' ο Μπενζεμά άφησε τη θέση του στον Λούκας.
17:50
Την ώρα που ο Γάλλος δεχόταν τις βοήθειες από το ιατρικό τιμ. Φόβοι για μυϊκό τραυματισμό. Να δούμε αν θα χάσει το ματς με τη Σίτι.
18:03
Ξεκίνησε  το δεύτερο μέρος
18:08

50'

Η Ράγιο φαίνεται πως έχει ξεκινήσει δυναμικά και στο δεύτερο ημίχρονο. Έχει πρόβλημα η Ρεάλ.
18:09

52'

ΓΚΟΛ! Οι Μαδριλένοι παρά το γεγονός ότι δεν ξεκίνησαν καλά, βρίσκουν το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Λούκας Βάσκεθ.
18:21

60'

Συνεχίζει να παλεύει η Ρεάλ. Ψάχνει το τρίτο γκολ.
18:26

63'

Αλλαγή για τη Ρεάλ. Εκτός ο Χεσέ, μέσα ο Μόντριτς.
18:29

70'

Χωρίς κάποια φάση στα τελευταία λεπτά. Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός.
18:35

77'

Φάουλ για τη Ρεάλ σε πολύ καλό σημείο.
18:36
Δεν είναι καλή η εκτέλεση, απομακρύνεται η μπάλα.
18:36

79'

Εκτός ο Κόβασιτς, μέσα ο Χάμες.
18:38

81'

ΓΚΟΛ! Ο Μπέιλ είναι εδώ και σκοράρει ξανά για τη Ρεάλ που πετυχαίνει την απόλυτη ανατροπή.
18:44
Η Ρεάλ πέτυχε μια τρομερή ανατροπή στο σκορ, ενώ έχανε στο 15' με 2-0.
18:44
Αυτή τη στιγμή οι "μερένγκες" βρίσκονται στην κορυφή και περιμένουν να μάθουν τα... ευχάριστα από τους αντιπάλους τους.
18:48

88'

Κανένας λόγος πλέον να βιάζονται οι παίκτες του Ζιντάν. Προσπαθούν να κρατήσουν μπάλα.
18:49
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
18:52
Ακούγεται το σφύριγμα της λήξης!
18:52
Η Ρεάλ φεύγει νικήτρια με 3-2 από το Βαγέκας και ανεβαίνει στην κορυφή!
18:53
Το LIVE μας συνεχίζεται με το ματς της Ατλέτικο κόντρα στη Μάλαγα. Ενώ το βράδυ θα έχουμε κι αυτό της Μπαρτσελόνα με τη Χιχόν.
19:00
Στις 7.15 λοιπόν η σέντρα του Ατλέτικο-Μάλαγα. Πάμε να δούμε τις συνθέσεις.
19:02
Ατλέτικο: Όμπλακ, Χουανφράν, Χιμένες, Ερνάντες, Λουίς, Καράσκο, Νίγκες, Γκάμπι, Κόκε, Τόρες,  Γκριεζμάν

Μάλαγα: Οτσόα, Ροσάλες, Αλμπεντόσα, Γουέλιγκτον, Τόρες, Φορνάλ, Ρέσιο, Καμάτσο, Όρτα, Κοπ, Τσάρλς
19:15
19:22

5'

Ανώτερη η Ατλέτικο που προσπαθεί να επιβάλλει το ρυθμό της στο ματς.
19:24

8'

Κόννερ για τη Μάλαγα.
19:24
Απομακρύνει η άμυνα των "ροχιμπλάνκος".
19:30

15'

Τρομερή, χαμένη ευκαιρία από τον Γκριεζμάν για το 1-0.
19:33

18'

Κόρνερ για την Ατλέτικο.
19:34
Κακή η εκτέλεση, απομακρύνεται εύκολα η μπάλα.
19:36

21'

Κεφαλιά από τον Τσάρλς, η μπάλα στα χέρια του Όμπλακ.
19:43

26'

Συνεχίζει να πιέζει η Ατλέτικο. Οι φίλαθλοι στο "Καλντερόν" σπρώχνουν με φωνές την ομάδα τους.
19:50

34'

Ακόμη ένα κόρνερ για την ομάδα του Σιμεόνε.
19:50
Δίχως όμως τύχη και αυτό.
19:52

37'

Χαμένη ευκαιρία για την Ατλέτικο. Ο Τόρες από κοντά δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
19:56

41'

Στερείται ιδεών η Ατλέτικο. Έχει μεν την κατοχή, αλλά δεν μπορεί να "τρυπήσει" την αντίπαλη άμυνα.
19:59

44'

Δυνατό σουτ του Καράσκο εκτός περιοχής και εντυπωσιακή απόκρουση από τον Οτσόα που κρατάει το μηδέν.
20:01
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος.
20:03
Λήξη πρώτου ημιχρόνου! Το 0-0 παραμένει.
20:18
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!
20:18
Χωρίς κάποια αλλαγή οι δύο ομάδες.
20:20
Ο Ντιέγκο Σιμεόνε αποβλήθηκε στο ημίχρονο για διαμαρτυρία και παρακολουθεί το ματς από τις κερκίδες.
20:23

50'

Ξεκινάει καλά η Ατλέτικο! Ο Νίγκες από κοντά θα μπορούσε να είχε σκοράρει, αλλά ήταν άτυχος.
20:29

57'

Πρώτη αλλαγή στο ματς και είναι για την Ατλέτικο. Εκτός ο Καράσκο και μέσα ο Κορέα.
20:30

59'

Κίτρινη κάρτα στον Τόρες.
20:34

62'

ΓΚΟΛ! Ο Κορέα ανοίγει το σκορ και το "Βιθέντε Καλντερόν" παίρνει "φωτιά".
20:44

65'

Αλλαγή για την Μάλαγα. Εκτός ο Φορνάλ, μέσα ο Χουάνπι.
20:44

66'

Αλλαγή και για την Ατλέτικο, μέσα ο Φερνάντες, εκτός ο Γκριεζμάν.
20:47

74'

Δυνατό σουτ από πλευράς Ατλέτικο, μπλοκάρει σταθερά ο Οτσόα.
20:50

78'

Tρομερή χαμένη ευκαιρία από τον Κορέα για το 2-0.
20:57

85'

Διαχείριση του σκορ τώρα από τους παίκτες του Σιμεόνε.
21:02

89'

Κίτρινη κάρτα στον Ρέσιο.
21:03
Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου. Έχουμε μπει ήδη.
21:06
21:06
Η Ατλέτικο αν και δυσκολευτηκε, πήρε τελικά τη νίκη και πάτησε κορυφή!
21:07
Το LIVE μας συνεχίζεται με την αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα κόντρα στην Σπόρτινγκ Χιχόν! Ξεκινάει στις 21.30. Μείνετε συντονισμένοι, θα ακολουθήσουν οι ενδεκάδες.
21:28
Μπαρτσελόνα (4-3-3): Μπράβο, Ρομπέρτο, Πικέ, Άλμπα, Μαστσεράνο, Ινιέστα, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς, Νεϊμάρ, Μέσι, Σουάρες

Χιχόν (4-2-3-1): Κουεγιάρ, Βράνιες, Ερνάντες, Λιχνόφσκι, Λόπες, Μασκαρέλ, Πέρες, Μενέντες, Χαλίλοβιτς, Ατμάνε, Γκερέρο
21:28
Είσοδος των δύο ομάδων στο γήπεδο.
21:31
Ξεκίνησε το ματς!
21:34

3'

Πρώτη φάση για τη Μπαρτσελόνα. Σέντρα του Ρομπέρτο, κεφαλιά του Μέσι, η μπάλα άουτ.
21:42

11'

Τρομερή φάση για τη Χιχόν στην αντεπίθεση. Ο Μενέντες βγήκε τετ-α-τετ με τον Μπράβο, όμως ο Χιλιανός τον νίκησε.
21:44

13'

ΓΚΟΛ! Ο Μέσι ανοίγει το σκορ για τη Μπαρτσελόνα με κεφαλιά! 501ο γκολ για τον Αργεντινό.
21:47

16'

Σουτ του Μέσι εντός περιοχής και τεράστια απόκρουση από τον κίπερ της Χιχόν.
21:54

20'

Η Χιχόν δεν έχει έρθει για να κλειστεί κι αυτή φαίνεται από τις αντιδράσεις των ποδοσφαιριστών της.
21:59

27'

Κρατάει μπάλα η Μπαρτσελόνα και ψάχνει κάποιο διάδρομο.
22:03
Το γκολ του Μέσι νωρίτερα...
22:08

35'

Άλλη μια χαμένη ευκαιρία από πλευράς Χιχόν. Ο Μενέντες από κοντά στέλνει τη μπάλα άουτ!
22:11

39'

Χαμηλός ο ρυθμός στο ματς, η Χιχόν έχει μπλοκάρει τα ατού των γηπεδούχων.
22:11

40'

Σουτ του Σουάρες από καλή θέση, η μπάλα όμως κοντράρει και φεύγει εκτός εστίας.
22:16

45'

Διπλή χαμένη ευκαιρία για την Χιχόν! Πρώτα ο Μαστσεράνο και μετά ο Πικέ διώχνουν στη γραμμή!
22:16
Ακούγεται το τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο ημίχρονο. Η Μπαρτσελόνα πάει με το 1-0 στα αποδυτήρια χωρίς όμως να είναι πολύ καλύτερη.
22:25
Η χαμένη ευκαιρία της Χιχόν και το χέρι που ζήτησαν στη φάση του Πικέ
22:32
22:34

46'

Mε μια αλλαγή η Μπαρτσελόνα. Εκτός ο Ρομπέρτο, μέσα ο Άλβες.
22:38

51'

Σουτ του Μέσι εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ!
22:40

54'

Φαλτσαριστό σουτ του Σουάρες, χωρίς όμως τύχη.
22:41

55'

Νέο σουτ, αυτή τη φορά από τον Ινιέστα. Και πάλι άστοχο.
22:42

56'

Τρομερή κίνηση και σουτ από τον Λέο Μέσι! Εδώ στέκεται τυχερή η Χιχόν.
22:45

59'

Φανταστική απόκρουση του κίπερ της Χιχόν σε τετ-α-τετ του Νεϊμάρ.
22:50

64'

ΓΚΟΛ! Ο Σουάρες σκοράρει και γράφει το 2-0 για τη Μπαρτσελόνα. Έπιασε τον Κριστιάνο στα 31 γκολ ο Ουρουγουανός.
23:00

74'

ΠΕΝΑΛΤΙ για την Μπαρτσελόνα.
23:01

74'

ΓΚΟΛ! Ο Σουάρες σκοράρει και φτάνει τα 32 γκολ περνώντας τον Ρονάλντο.
23:03

77'

ΝΕΟ ΠΕΝΑΛΤΙ για την Μπαρτσελόνα.
23:04

77'

ΓΚΟΛ! Ο Σουάρες και πάλι από την άσπρη βούλα γράφει το 4-0. Περνάει και τον Ιμπραχίμοβιτς και είναι πρώτος σκόρερ σε όλη την Ευρώπη με 33 γκολ.
23:12

85'

Κι άλλο πέναλτι για την Μπαρτσελόνα!
23:12
Αυτή τη φορά ο Νεϊμάρ αναλαμβάνει την εκτέλεση και είναι εύστοχος!
23:12
Ο διαιτητής απέβαλε και τον Βράνιες της Χιχόν!
23:15

88'

ΓΚΟΛ! Ο Σουάρες κάνει το 6-0 με το τέταρτο προσωπικό του τέρμα στο ματς.
23:17
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
23:20
Ακούγεται το σφύριγμα της λήξης! Η Μπαρτσελόνα θριαμβεύει με 6-0.
23:20
Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Λουίς Σουάρες με τα τέσσερα γκολ που πέτυχε σήμερα. Δεν αλλάζει κάτι στην κορυφή της Primera.