Φιλική ισοπαλία για την Μπιλμπάο

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο έμεινε στο 2-2 με την Αλαβές σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη πριν τον ευρωπαϊκό αγώνα με τον Παναθηναϊκό την ερχόμενη Πέμπτη στην Λεωφόρο (21:30).

Real Madrid's goalkeeper Keylor Navas, left, and Sergio Ramos, fail to block the ball as Athletic Bilbao's Aritz Aduriz scores during the Spanish La Liga soccer match between Real Madrid and Athletic Bilbao, at San Mames stadium, in Bilbao, northern Spain, Saturday, March 18, 2017. (AP Photo/Alvaro Barrientos)
bilbao AP

Αρκετά γκολ, φάσεις και... ξύλο είχε το τελευταίο φιλικό της Μπιλμπάο πριν τον αγώνα με τους πράσινους για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Η ομάδα του Χοσέ Ανχελ Θιγάντα άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό, όμως η Αλαβές ισοφάρισε με πέναλτι στο 52΄. Τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε το 2-1 για τους Βάσκους που μάλιστα έπαιζαν με παίκτη παραπάνω από το 70ο λεπτό.

Στο 87' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν νέο πέναλτι και ισοφάρισαν στο τελικό 2-2, όμως ολοκλήρωσαν το ματς με εννέα ποδοσφαιριστές.