Προπονητής μποξέρ βγάζει νοκ άουτ αντίπαλο οπαδό (vid)

Προπονητή με δίπλωμα στο...μποξ και το καράτε διαθέτει η τουρκική Ανκαραγκουτσού.

Ο λόγος για τον Ουμίτ Οζάν που έκανε ένα παιχνίδι άνω κάτω την περασμένη Κυριακή(30/1) , όταν κατά την διάρκεια του αγώνα της ομάδας του με την Μπούρσασπορ χτύπησε με μπουνιές και κλωτσιές οπαδό των αντιπάλων.

Ήταν το 42ο λεπτό της αναμέτρησης όταν ο Ακάν ισοφάρισε σε 1-1 για την Ανκαρακουτσού. Ο πάγκος των γηπεδούχων πανηγύρισε έξαλλα και μαζί ο Τούρκος τεχνικός που άρχιζε να πετάει προς μια κατεύθυνση τις σημειώσεις που κρατούσε στο χέρι του.

Σε κλάσματα δευτερολέπτου ένας οπαδός των φιλοξενουμένων φάνηκε να προσπαθεί ναεπιτεθεί στο τεχνικό της Ανκαραγκουτσού ο οποίος όμως προλαβαίνει και τον ξαπλώνει στο έδαφος με μια γροθιά.

Ακολουθεί σύρραξη και το χειρότερο η προσπάθεια του Ουμίτ Οζάν να κλωτσήσει τον πεσμένο οπαδό ακόμη και στο κεφάλι.

Για την ιστορία, η μεγάλη νικήτρια του επεισοδιακού αγώνα ήταν η Μπούρσασπόρτ με 1-3 χάρις τα δυο γκολ που σημείωσε στις καθυστερήσεις.