Πήρε το ντέρμπι με την Γαλατά η Λέστερ της Τουρκίας!

Το "θαύμα" της Μπασακσεχίρ του Στέφανο Ναπολεόνι συνεχίζεται στην Τουρκία, αφού κέρδισε 2-1 την Γαλατάσαραϊ εκτός έδρας και παραμένει με διαφορά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα (VIDEO).

"Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα", λέει η παροιμία και ταιριάζει κουτί στο σπουδαίο αυτό παιχνίδι. Ο λόγος... προφανής, αφού με το που πήρε κεφάλι στο σκορ η Μπασακσεχίρ, οι παίκτες της άρχισαν τις καθυστερήσεις!

Για να φτάσουμε μέχρι εκεί, βέβαια, οι φιλοξενούμενοι τα... χρειάστηκαν. Η Γαλατά άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Γκουμούς, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπαντάλ ισοφάρισε σε 1-1. Το τελικό 2-1 για την ομάδα του Ναπολεόνι διαμόρφωσε ο Γιαχάν στο 60'.