Συντριβή για Σαμαρά που... πέφτει κατηγορία

Ο Γιώργος Σαμαράς παίζει πολλά παιχνίδια μετά από καιρό, όμως η ομάδα του στην Τουρκία έχασε το ντέρμπι... παραμονής και κινδυνεύει με υποβιβασμό. Βαριά ήττα με 5-0 με τον Έλληνα άσο να βγάζει 90λεπτο.

samaras

Η Εσκισεχίρσπορ φιλοξένησε την Σαμσουσπόρ για την 31η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας στην Τουρκία και ήθελε μόνο νίκη, έτσι ώστε να πιάσει στη 15η θέση την αντίπαλο της και να νιώσει μεγαλύτερη... ασφάλεια.

Τελικά όχι απλά νίκησε, αλλά διέλυσε την ομάδα του Γιώργου Σαμαρά με 5-0! Το παιχνίδι έγινε 2-0 στο 18ο λεπτό, ενώ στο 20' η Σαμσουσπόρ έμεινε με δέκα παίκτες και κατέρρευσε.

Ο Γιώργος Σαμαράς, παρότι δεν είναι τακτοποιημένος οικονομικά στην ομάδα, συνεχίζει και παίζει βασικός αποτελώντας από τις λίγες καλές εξαιρέσεις.