Ντεμπούτο με ήττα για Τζημόπουλο, Μπαρμπαρούση

Η Ρωσία ήταν ανώτερη σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα με την Νέα Ζηλανδία και επικράτησε 2-0, στην πρεμιέρα του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών 2017, το οποίο γίνεται στην...χώρα του Πουτίν (VIDEO).

New Zealand's Kosta Barbarouses, left, vies for the ball with Russia's Fedor Kudriashovduring the Confederations, Cup Group A soccer match between Russia and New Zealand, at the St.Petersburg stadium in St.Petersburg, Russia, Saturday, June 17, 2017. (AP Photo/Dmitri Lovetsky)
Barbarouses AP

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Ρωσία για τον 1ο όμιλο του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών, κόντρα στην Νέα Ζηλανδία των Τζημόπουλου ( έμεινε στον πάγκο), Μπαρμπαρούση ( ξεκίνησε βασικός, αλλά βγήκε στο 61').

Στο 31ο λεπτό ο Γκλουσακόβ με προβολή πήγε να σκοράρει, όμως τον πρόλαβε ο... Μπόλοξ που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 31ο λεπτό!

Οι Ρώσοι κλείδωσαν τη νίκη στο 69ο λεπτό με πλασέ του Σμολόβ και πήραν τους τρεις πόντους για τον 1ο όμιλο.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

ΡΩΣΙΑ: Ακινφέεβ, Σαμέντοβ, Κουντριασόβ, Βάσιν, Τζικίγια, Ζιρκόβ, Γκλουσακόβ, Ερόχιν (77' Ταράσοβ), Γκολοβίν, Πόλοζ (64' Μπουχάροβ), Σμόλοβ (90' Μιραντσούκ).

ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ: Μαρινόβιτς, Κόλβεϊ (83' Πάτερσον), Σμιθ, Ντουράντε, Μπόξολ, Γουίνι, ΜακΓκλίντσεϊ, Τόμας, Μπαρμπαρούσης (61' Τουιλόμα), Ρόχας (71' Σμέλτς), Γουντ.