Οι δυο απίθανες αποκρούσεις του Οτσόα

Ο Γκιγιέρμο Οτσόα πραγματοποίησε μία ακόμα σπουδαία εμφάνιση και... εκτόξευσε τις μετοχές του, αποκρούοντας πέναλτι και πιάνοντας με το ένα χέρι εξ επαφής κεφαλιά, στο ματς με τον Πορτογαλία (VIDEOS).

Mexico goalkeeper Guillermo Ochoa makes a save during the Confederations Cup, third place soccer match between Portugal and Mexico, at the Moscow Spartak Stadium, Sunday, July 2, 2017. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko)
Guillermo Ochoa AP

Όπως έγραψε το Contra.gr, ο ΠΑΟΚ καθυστέρησε αρκετά στην περίπτωση του Οτσόα και μετά τη συμμετοχή του Μεξικανού στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών, το κασέ του έχει ανέβει στα... ουράνια.

Στο τελευταίο παιχνίδι κόντρα στην Πορτογαλία, για τον μικρό τελικό, ο 31χρονος πορτιέρε απέκρουσε στο ξεκίνημα πέναλτι του Αντρέ Σίλβα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο με το ένα χέρι κράτησε το μηδέν, σε κεφαλιά του Ζέλσον Μαρτίνς.

Οι Πορτογάλοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις με τον Πέπε και στην παράταση η Πορτογαλία πήρε τελικά τη νίκη με 2-1.