Τέσσερα γκολ ο Νεϊμάρ στη νίκη της Βραζιλίας (VIDEOS)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή το Νεϊμάρ που πέτυχε καρέ, η Βραζιλία επικράτησε της Ιαπωνίας με 4-0 σε φιλικό.

O Νεϊμάρ ήταν σε ακόμα ένα ματς καταπληκτικός και οδήγησε τη "σελεσάο" στην άνετη νίκη επί των Ιαπώνων.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό, όταν ύστερα από πάσα του Ταρντέλι ο Νεϊμάρ βρέθηκε απέναντι από τον Καβασίμα, τον ξεπέρασε και έκανε το 1-0. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δυνατά για τους Βραζιλιάνος και στο 48' ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα διπλασίασε τα τέρματά του, ύστερα από εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Κοουτίνιο.

Το 3-0 έγινε στο 77', με το Νεϊμάρ να "παίρνει το ριμπάουντ" ύστερα από δοκάρι του Κακά και να πλασάρει στην ανυπεράσπιστη εστία. Τέσσερα λεπτά αργότερα ολοκληρώθηκε η παράσταση του Βραζιλιάνου, ο οποίος συνεργάστηκε εξαιρετικά με τους Κακά, Ρομπίνιο και με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Με τα 4 γκολ που σημείωσε έφτασε τα 40 σε 58 συμμετοχές. Εκπληκτικά στατιστικά για έναν παίκτη που είναι μόλις 22 ετών.

Οι συνθέσεις των 2 ομάδων:

Ιαπωνία: Καβασίμα, Οτά, Μοροσίγκε, Σακάι, Σιοτάνι, Ταγκούτσι, Σιμπασάκι (Σουζούκι 84'), Μοριόκα (Χόντα 46'), Οκαζάκι, Τανάκα (Χοσογκάι 70'), Κογιαμπάσι (Μούτο 52')

Βραζιλία: Ζέφερσον, Μιράντα, Φιλίπε Λουίς, Ντανίλο (Μάριο Φερνάντες 46'), Ζιλ, Γουίλιαμ (Έβερτον Ριμπέιρο 46'), Λουίζ Γκουστάβο (Σόουζα 72'), Ελίας (Κακά 76'), Όσκαρ (Κοουτίνιο 46'), Ντιέγκο Ταρντέλι (Ρομπίνιο 65'), Νεϊμάρ